Galéria(3)

Gaggenau: pre tých, ktorí nevedia byť druhí

Gaggenau sa za takmer 340 rokov svojej histórie stala exkluzívnou značkou na trhu domácich spotrebičov, ktorá je synonymom nadčasovej krásy, funkčnej estetiky a prelomových technológií pre exkluzívnu gastronómiu.

GG GL Wine 400 4SHS30W 2 high res preview
02 Combi steam ovens 400 series

Takmer 340 rokov histórie úspechov

História nemeckej značky Gaggenau začala roku 1683, keď Ludwig Wilhelm von Baden zriadil v meste Gaggenau v Schwarzwalde prvú kovovýrobnú dielňu. Začiatok novej éry priniesol značke Gaggenau v roku 1956 Georg von Blanquet, ktorý mal vášeň pre varenie a začal realizovať svoju víziu – kuchyne navrhnuté na mieru vybavené dômyselnými, ale jednoducho obsluhovateľnými spotrebičmi.

Urobil tak prvý krok k tomu, aby sa Gaggenau stala vedúcou značkou na trhu domácich spotrebičov. Žiadna iná značka nemala taký významný a trvalý vplyv na domáce kuchyne. Počas celej svojej histórie stála značka pri zrode radu revolučných produktov a objavov, ktoré pomáhali meniť kuchynské spotrebiče až po dnešnú podobu. Ako prvá uviedla na trh zabudovateľnú rúru na pečenie, sklokeramickú varnú dosku alebo kombinovanú parnú rúru na domáce použitie.

Zdroj: BSH domáci spotřebiče

Profesionálna funkcia v domácich kuchyniach

Vývoj spotrebičov prebieha v úzkej spolupráci so špičkovými kuchármi a someliérmi. Vďaka tomu Gaggenau umožňuje využívať profesionálne funkcie aj v domácom prostredí. So spotrebičmi Gaggenau budete aj doma variť ako v luxusnej reštaurácii.

Napríklad s vákuovacou zásuvkou a parnou rúrou, ktorá môže byť dokonca pripojená na vodu i odpad, pripravíte pomocou metódy varenia sous-vide dokonale šťavnaté steaky, chutnú zeleninu presne podľa vašej chuti alebo perfektné krémové vajcia, a to vo vákuu a pri nízkej teplote.

A po varení sa rúra premení na umývačku a sama sa dokonale vyčistí. Nielen rúry, ale aj ostatné spotrebiče Gaggenau je možné vďaka technológii Home Connect kontrolovať a ovládať z mobilného telefónu alebo tabletu. V aplikácii nájdete tiež veľa praktických tipov, návodov a odporúčania na mieru danému spotrebiču.

Zdroj: BSH domáci spotřebiče

Investícia na celý život

Nadčasový dizajn spotrebičov Gaggenau je premyslený do posledného detailu. Samozrejmosťou je výber špičkových materiálov, ktoré dokážu udržať svoju kvalitu a estetickú hodnotu: antikorová oceľ, hliník, meď, liatina, smalt a sklo. Starostlivo sa zohľadňuje i to, ako bude spotrebič vyzerať v kontexte celej miestnosti.

Zdá sa, že práve tento faktor je v súčasnosti dôležitejší než kedykoľvek predtým. Z kuchyne sa totiž stáva nielen sociálny, ale aj architektonický stred domácnosti. Preto sa Gaggenau snaží pretvoriť spotrebiče na originálne a veľkorysé dizajnové objekty. Dôkazom je napríklad ikonická 90 cm široká rúra, ktorá sa teší obľube už viac ako 30 rokov.

Viac na: www.gaggenau.sk

Zdroj: PR článok BSH domáci spotřebiče s.r.o.