Aquatherm Nitra
Galéria(7)

Aquatherm Nitra 2019: trendy a inovácie tvárou v tvár

Aquatherm Nitra, veľtrh vykurovacej, klimatizačnej, ventilačnej, meracej a regulačnej, sanitárnej a ekologickej techniky, sa bude konať 5. – 8. februára 2019 na nitrianskom výstavisku Agrokomplex.

Organizátori veľtrhu zareagovali na požiadavky trhu a začali s organizáciou veľtrhu vo dvojročnom cykle. Ak sa vyplatilo, zistí návštevníci až počas vlastného konania veľtrhu. Ale už prvé správy o obsadenosti prezrádzajú, že trpezlivosť a úsilie prinieslo svoje ovocie. Vystavovatelia ocenili čas, ktorý mali na prípravu svojej prezentácie.

Veľtrh je pre nich stále najvýznamnejším miestom pre stretávanie s potenciálnymi i existujúcimi klientmi a profesionálmi v obore technického zariadenia budov. A nielen to, stále platí, že zážitky „na vlastnú kožu“ sú neprenosné ani tými najlepšími technológiami a že stretávanie sa tvárou v tvár je pre dobrý obchod absolútne esenciálne.

Aquatherm Nitra 6
Aquatherm Nitra 8
Aquatherm Nitra 5
Aquatherm Nitra 2
Aquatherm Nitra 4
Aquatherm Nitra 3
Aquatherm Nitra 7

Budúci ročník veľtrhu prinesie opäť niekoľko noviniek, ale predovšetkým oslávi 20 rokov na trhu. Organizátori spoločne s vystavovateľmi chceli pri tomto výročí poďakovať najmä návštevníkom, ktorí sú veľtrhu verní a navštevujú veľtrh vo stabilne vysokom počte. 20 rokov, 20 výhier denne. Každý deň sa tak bude losovať 20 výhercov, ktorí dostanú 7″ tablet Alcatel. Stačí sa len zaregistrovať na oficiálnom webe veľtrhu, získať tak vstupenku zadarmo a prísť na veľtrh.

Čo však návštevníci tiež ocenia, je komfort, ktorý zažijú. Od vstupnej haly, kde bude vnútri prebiehať registrácia návštevníkov, prejdú celý veľtrh suchou nohou, nebudú musieť prebiehať v chladnom februárovom počasí vonku z haly do haly. Pomocou mobilnej aplikácie si budú môcť načítavať informácie o exponátoch rovno z QR kódov, ktoré budú umiestnené na samotných exponátoch, a vytvárať si tak vlastný katalóg exponátov s kontaktnými údajmi na predajcov, ktorý budú mať stále pri sebe.

Aquatherm Nitra 6

Veľtrh sa opäť rozrástol čo do veľkosti výstavnej plochy, tak aj do záberu sprievodného programu, a potvrdzuje tak svoju pozíciu najdôležitejšieho podujatia pre odbor TZB na Slovensku. Tradičné štvordňové sprievodné konferencii veľtrhu bude vládnuť téma „Smart výrobky a technológie pre teplo – vodu – vzduch a plyn“. Ďalšiu jednodennú konferenciu zameranú na prezentáciu riešení v oblasti TZB určenú pre projektantov, architektov, zástupcov developerov a ďalších stavebných odborníkov TECHFORUM 2019 usporiada v utorok spoločnosť Klimak.

Téme „Princípy pasívnych domov, jako spoľahlivý základ pre navrhovanie súčasných budov“ sa bude venovať konferencia organizovaná Inštitútom pre pasívne domy. Druhý deň veľtrhu bude patriť najmä primátorom a starostom a téme odpadového a vodného hospodárstva. Aktuálne možnosti podpory z Operačného programu Kvalita životného prostredia, ako ďalej v Zelenej domácnostiam, alebo ako byť vo verejných budovách energeticky efektívny s minimálnymi nákladmi, aj to sú témy, ktorým sa bude venovať počas svojho seminára Slovenská inovačná a energetická agentúra.

Na návštevníkov čaká množstvo noviniek. Značka Vaillant predstaví novinku v podobe tepelného čerpadla vzduch- voda aroTHERM split. Spoločnosť Atrea umožní návštevníkom vyskúšať si na vlastnú kožu svet virtuálnej reality a zažiť nielen servisnú obhliadku nástrešné jednotky, ale aj voľný pád.

Aquatherm Nitra 2

Mitsubishi Electric uvedie prvý 2-rúrkový systém s chladivom R32 na trhu, ktorý zabezpečuje súčasné chladenie a vykurovanie so spätným získavaním tepla a spája v sebe výhody systému s priamym tepelným výmenníkom a systému s vodným okruhom.

Eta energy predstaví jedinečný priemyselný kotol na spaľovanie biomasy o výkone 350-500 kW. Spoločnosť FV – Plast bude verejnosti prezentovať ďalší plošný chladiaci a vykurovací systém najnovšej generácie FV DELGADO.

Brilon a.s. uvedie nerezové nástenné a stacionárne kotly Elco pre priemyselné využitie. Firma DREKOMA predstaví systém zvlhčovania vzduchu Merlin Technology, ktorými sa docieli zdravšie klímy interiérov všetkých kategórií – domácnosti, školy, kancelárie, priemyselné objekty.

Spoločnosť Landis + Gyr predstaví na veľtrhu novinku – kompaktný ultrazvukový kombinovaný merač tepla a chladu s robustnou celokovovou prietokovou časťou, ktorý spľňa všetky požiadavky pre potreby technických zariadení budov – ultrazvukový merač ULTRAHEAT.

TZB produkt, s.r.o., obchodná spoločnosť, ktorá sa zaoberá dodávaním vzduchotechnických zariadení na slovenský trh, okrem iného predstaví lokálnu vetraciu jednotku Quantum NEXT, rekuperačnú jednotku RHP s rotačným rekuperátorom a tepelným čerpadlom a riadiaci systém C6 na vetranie bytových domov.

Aquatherm Nitra 5

Český výrobca kotlov na tuhé palivá, plynových liatinových kotlov, kondenzačných kotlov a radiátorov VIADRUS predstaví na veľtrhu moderný splyňovací liatinový kotol Hercules U68 určený k ekologickému spaľovanie kusového dreva. To je len malá ochutnávka z ponuky vystavovateľov.

Všetky novinky o prípravách veľtrhu sú k dispozícii na webových stránkach veľtrhu, kde nájdete aj možnosť prihlásiť sa k odberu newsletteru a novín Aquatherm Times, a byť tak informovaný o priebehu príprav veľtrhu a všetkých novinkách, ktoré budú vystavovatelia na veľtrhu prezentovať.