Partneri sekcie:

Akustika, dizajn a čistý vzduch

image 101344 25 v1

Potrebujete vyriešiť priestorovú akustiku, dizajn a vnútorné ovzdušie? Všetky tieto tri požiadavky je možné vyriešiť sadrokartónovými akustickými doskami Rigiton alebo Gyptone. Spájajú v sebe vlastnosti, ktoré napomáhajú  zlepšeniu akustického komfortu daného priestoru. 

Je možné vybrať si z rôznych druhov perforácií ( napríklad pravidelné dierovanie, nepravidelné dierovanie, okrúhle tvary perforácie, štvorcové tvary perforácie…). Dosky Gyptone je možné dokonca aj tvarovať, ohýbať a vytvárať tak efekt plávajúceho podhľadu. Okrem týchto spomínaných vlastností  ponúkajú dosky Rigiton a Gyptone aj inovatívnu technológiu Activ´Air, ktorá dokáže odstrániť až do 70% formaldehydu v interiérovom ovzduší.

Akustické dosky Rigiton alebo Gyptone je možné použiť na predsadené steny, podhľady, oblúkové predsadené steny alebo oblúkové podhľady. To znamená, že nie sú určené len pre vodorovné konštrukcie – podhľady. Všetky informácie o Rigiton a Gyptone doskách nájdu záujemcovia v knihe Podhľadové systémy Rigips a informácie k systémovým konštrukciám sú uvedené v Atlase suchej výstavby Rigips v kapitole Akustické podhľady a predsadené steny.

www.rigips.sk

 

KategóriePodhľady