Partneri sekcie:

Bezcementové exteriérové škárovanie

Škárovacie hmoty

Téma škárovania bola pre výrobcov dlažieb dlhodobo okrajovou témou. Avšak s postupujúcim zdokonaľovaním vzhľadu a kvality povrchovej úpravy dlažieb vzrastá potreba kompletného systému pre dláždenie vrátane dokonalejšieho škárovania.

Súčasná prax v škárovaní dlažieb spočíva v použití rôznych druhov materiálov: kopaný piesok, drva frakcie 0-2mm, v lepšom prípade ide o kremičitý piesok frakcie 0,4 — 0,8mm. Použitie škárovacích hmôt na cementovom základe zanecháva na povrchu cementový povlak, ktorého odstránenie si vyžaduje dávku energie aj trpezlivosti. Škárovacie hmoty na živičnej báze sa javia byť tým správnym riešením tohto problému.

Výhody týchto škárovacích materiálov spočívajú v jednoduchosti aplikácie, zamedzeniu prerastania buriny, bezpečnosti pri chôdzi a v neposlednom rade i vode priepustnosti, čím sa stávajú vhodnými pre použitie na chodníkoch a komunikáciách v centrách miest v blízkosti historických budov. Tvrdosť týchto materiálov je dostatočná aj pre vysokotlakové čistenie ako aj záťaž až do hmotnosti 40 ton. Pre privátnych zákazníkov je však podstatný predovšetkým dlhotrvajúci estetický vzhľad škárovania.

Kompletný sortiment živičných škárovacích hmôt nájdete na www.rompox.sk.

KategórieDlažba