image 100150 25 v1
Galéria(8)

Šindľová strecha ako alternatíva k plechovej krytine

Partneri sekcie:

Hľadáte strešnú krytinu, ktorá je lacná, ľahká a hlavne dlho vydrží? Máme pre Vás ideálne riešenie.

MG 8489
MG 8601 1
Cambridge 50
Cambridge Xtreme 49
obr.2a
obrazok z testu
pred zad xtreme
rez sindlom

Asfaltový strešný šindeľ IKO Cambridge Xtreme 9,5 °. Že ste o ňom ešte nepočuli? Tak sa pozrite, ako taká šindľová strecha môže vyzerať:

Šindľové strechy majú nádherný jednoliaty vzhľad, a to najmä preto, že na nich nie sú vidieť žiadne spoje, alebo klince/skrutky. Ako je to možné? Každý šindeľ má dve časti – jednu viditeľnú a druhú, kde sa umiestnia klince a tá je potom prekrytá ďalším šindľom. Vďaka špeciálnemu asfaltu sa šindle potom k sebe prilepia a zaistí sa nepriepustnosť vody ani okolo klincov. Naviac je strecha chránená dvojitou vrstvou šindľov.

Jednou z najväčších výhod šindľovej strechy je vysoká odolnosť voči vetru. Samolepiace šindle IKO boli testované vo veternom tuneli, kde bez problémov vydržali odolať vetru o rýchlosti cez 220 km / h. Aj vďaka svojej extrémnej odolnosti voči všetkým extrémom počasia získal šindeľ Cambridge Xtreme 9,5 ° svoje meno. Ochráni strechu pred snehom, ľadom, a keď bude silná búrka s krúpami, vy si to ani nevšimnete, pretože šindeľ je pružný a nárazy ľadovca nebudete vôbec počuť.

Ako je toto všetko možné? Chrbticou alebo kostrou IKO šindle je sklená rohož. Táto rohož je tvrdý a veľmi odolný materiál, je neporézny a nemení tvar. Vďaka tomu sú šindle menej náchylné k rozbitiu, keď sú vystavené extrémnemu vetru, chladnému počasiu alebo keď sa po nich kráča. Šindle s touto rohožou sú tiež ekologické, pretože sú plne recyklovateľné.

Ďalšou skvelou stránkou týchto šindľov je, že je pre majiteľov domov dostupný široký výber dizajnov a štruktúr. IKO šindle na sklenej rohoži dávajú domom jedinečný vzhľad, pripomínajúci drahšie bridlice či historické drevené strešné materiály.

Strešné šindle Cambridge Xtreme sú vhodné na nové strechy, ale vďaka svojej nízkej hmotnosti sú obľubené pri renováciach (hmotnosť cca 12kg/m2). Oproti tradičným strešným materiálom vás nečaká dlhý rad zmien ako inštalácia paropriepustnej fólie, latovania, nové klampiarske prvky, vysunutie strešných okien a ich úprava v interieri.. Naplánovanie prác súvisiacich len s prekrytím šindľov je oveľa jednoduchšie a časovo menej náročný ako pri celkovej renovácii. Pri kúpe šindľov Vás neprekvapia vysoké ceny jednotlivých tvaroviek, pretože samotné doplnky (hrebenáče, nárožia..) sa vyrábajú zo základného šindľa vyrezávaním.

IKO je si kvalitou svojho šindle Cambridge Xtreme 9,5 ° tak isté, že vám na neho poskytne záruku v dĺžke 30 rokov a 15 ročnú Platinovú záruku, ktorá v prípade zatekania strechy garantuje opravu strechy a náhradu škody až do výšky 100%. Životnosť produktu je až 40 rokov s minimálnymi nárokmi na údržbu. Je dostupný v 7 exkluzívnych prírodných farbách. Keramizovaný granulát na povrchu zabezpečuje UV ochranu a farebnú stálosť počas celej životnosti.

A to ešte nie je všetko – tieto šindle sú dostupné za skvelú cenu a veľmi rýchlo a jednoducho sa montujú!

Text: IKO

www.iko.sk
ZDROJ: PR článok spoločnosti IKO