Partneri sekcie:
  • STAVMATSTAVEBNINY
  • Vaillant
  • Peikko
  • Mapei

Rýchle dodatočné postavenie komína Schiedel ICS

Rýchle dodatočné postavenie komína Schiedel ICS

Záujem o príjemné teplo od kachľovej pece alebo kozubového telesa sa neustále zvyšuje. Pre začínajúcich staviteľov je možnosť vykurovania tuhým palivom a existencia kozuba v rodinnom dome často podmienkou. Nezávislosť od jedného zdroja vykurovania je v súčasnosti výhodou z ekonomického i ekologického hľadiska. Voľnosť pri výbere vykurovacieho paliva umožňuje správna voľba komínového systému.


Komínový systém ICS,komínMnohí stavitelia na komínové teleso pri stavbe svojho domu jednoducho zabudli, prípadne postavili komín, ktorý požiadavkám spotrebiča nevyhovuje (príliš lacné a nekvalitné komínové „systémy“). Dodatočné postavenie komína však nemusí byť v súčasnosti náročné. V prípade projektovania nového rodinného domu alebo prípravy návrhu rekonštrukcie je optimálnym riešením komína Schiedel ICS.

Vynikajúce izolačné vlastnosti
Komínový systém ICS je univerzálny dvojplášťový antikorový systém s priebežnou vysokoteplotnou tepelnou izoláciou. Komínový systém ICS je zložený z kompatibilných prvkov od jedného výrobcu. Skladá sa z vnútornej antikorovej vložky s laserovým zvarom z vysokokvalitnej antikorovej ocele 1.4404, ktorá zabezpečuje ochranu pred koróziou a vyhorením sadzí. Požadovanú tepelnú ochranu ponúka špeciálna tepelná izolácia s hrúbkou 25 alebo 50 mm, ktorá je vyrobená bez použitia lepidiel. Pri vysokých teplotách vykazuje vynikajúce izolačné vlastnosti, čím ponúka požadovanú tepelnú ochranu. Prostredníctvom kvalitnej izolácie komína ICS možno regulovať náklady na vykurovanie a zamedziť nežiaducim tepelným stratám. Vonkajšie opláštenie komínového systému je z estetickej vysokoleštenej antikorovej ocele. Preto je Schiedel ICS vhodný nielen ako exteriérový, ale aj ako interiérový architektonický prvok. Je určený pre rodinné domy, zimné záhrady, priemyselné stavby, ale aj čerpacie stanice.

Rýchla montáž vďaka kompatibilným prvkom
Prednosťami komínového systému ICS sú odolnosť proti vlhkosti, korózii a vyhoreniu sadzí. Oproti keramickým komínovým systémom sa antikorové systémy vyznačujú aj nízkou hmotnosťou jednotlivých prvkov komína. Kompatibilnosť prvkov a ich nižšia hmotnosť zaručujú jednoduchú a rýchlu montáž komína. Montáž komína je bezpečná vďaka systému spoja prostredníctvom hrdla a spôn s dvojitým skrutkovaním. Konštrukcia spoja vnútorných vložiek zabezpečuje ich vzájomnú dilatáciu. Výhodou komína Schiedel ICS je možnosť inštalácie na stenu, ale aj na podlahu, pričom nie sú potrebné základy. Po ukončení inštalácie je Schiedel ICS schopný okamžitej prevádzky.

Komínový systém ICS,komínBezpečný odvod spalín zo všetkých vykurovacích zariadení
S komínovým systémom ICS možno získať bezpečný odvod spalín zo spotrebičov na tuhé, plynné aj kvapalné palivá. Na kvapalné a plynné palivá je komín použiteľný tak v podtlakovej, ako aj v pretlakovej prevádzke. V prípade pretlakovej prevádzky však treba využiť komínový systém s tesnením. Na tuhé palivá možno Schiedel ICS použiť v podtlakovej prevádzke, pri prevádzke s otvorenou spaľovacou komorou. Komínový systém ICS je vhodný nielen na odvod spalín – možno ho pristaviť aj v prípade odpojenia od centrálneho zdroja vykurovania či na odvetranie garáží. Dobré mechanické vlastnosti systému zaručujú vysokú stabilitu, a tým aj dlhú životnosť komína Schiedel ICS. Schiedel ICS predstavuje spojenie príjemného vzhľadu a techniky do jedného funkčného a architektonicky výrazného stavebného dielu.

Viac užitočných informácií o systémových komínoch nájdete na www.schiedel.sk.
Foto: Schiedel

–>–>

KategórieKomíny