jedina stresna krytina s efektom 3d na trhu
Galéria(3)

Jediná strešná krytina s efektom 3D na trhu

Partneri sekcie:

Životnosť každej strešnej krytiny je obmedzená a odžité roky sa na nej po určitom čase negatívnym spôsobom prejavia. Strecha začne zatekať a prestane spĺňať svoju ochrannú funkciu. Kompletná rekonštrukcia strechy však patrí k zdĺhavým a tiež finančne nákladným riešeniam. S kvalitnou, rýchlou a pritom ekonomickou a estetickou alternatívou opravy šikmých striech prichádza skupina Icopal.

jedina stresna krytina s efektom 3d na trhu 5688 big image
strecha big image
stresna krytina big image
„Inovatívna hydroizolačná krytina Icopal 3D je efektívnym spôsobom obnovy strechy. Je vodotesná a má vynikajúce mechanické vlastnosti. O vysokej kvalite výrobku svedčí aj dlhoročná záruka v trvaní až 10 rokov,“ hovorí Miroslav Petrech, obchodný riaditeľ Icopal a.s. S asfaltovou krytinou Icopal 3D možno jednoducho a rýchlo opraviť existujúce šikmé strechy pokryté asfaltovanými pásmi, asfaltovými šindľami alebo maloplošnými eternitovými krytinami. Vďaka jej nízkej hmotnosti ju možno použiť aj na staré strechy so slabšou nosnou konštrukciou.

Ekonomická, ale pritom kvalitná krytina

Asfaltová krytina Icopal 3D modifikovaná SBS kaučukom zabezpečuje komfortné bývanie. Vyznačuje sa dlhou životnosťou, odolnosťou proti vonkajšiemu ohňu a UV žiareniu. „Icopal 3D nepatrí ku skladaným krytinám, čo zvyšuje odolnosť hydroizolačnej vrstvy proti naviatiu snehu alebo prieniku dažďa do podstrešného priestoru. K príjemnému bývaniu prispieva tiež štruktúra asfaltovej krytiny a jej štvormilimetrová hrúbka, ktoré tlmia bubnovanie dažďových kvapiek na streche,“ vysvetľuje Miroslav Petrech. Nosná vložka krytiny Icopal 3D je vyrobená z kombinovanej sklenenej rohože spevnenej mriežkou z vysokokvalitných sklených vlákien.

strešná krytina, strecha, asfaltova krytina

Atraktívny vzhľad tradičnej škridly

Asfaltová krytina Icopal 3D je jedinou krytinou s efektom 3D na trhu. Farebný hrubozrnný minerálny posyp na povrchu krytiny vytvára trojrozmerný priestorový dojem tradičnej škridlovej krytiny. Spôsob ukladania krytiny umožňuje vytvoriť na streche dva odlišné vizuálne efekty. V prípade ukladania krytiny oblúkmi nadol získa strecha vzhľad tradičnej skladanej krytiny. Ukladaním krytiny Icopal 3D oblúkmi nahor zas možno vytvoriť efekt románskej skladanej krytiny a dizajnom strechy sa tak priblížiť južanskej architektúre.

„Rekonštrukcia šikmých striech s asfaltovou krytinou Icopal 3D je pomerne jednoduchá, stačí sa riadiť technologickým postupom a predpísanou systémovou skladbou výrobcu. V prípade dodržania týchto zásad možno strechu opraviť už za krátky čas,“ zdôrazňuje Miroslav Petrech. Asfaltová krytina Icopal 3D je ekonomickou a súčasne efektívnou voľbou rekonštrukcie šikmých striech.

Zdroj: Icopal a. s.