Internetový obchod Doka umožňuje zákazníkom kedykoľvek získať prístup k výrobkom spoločnosti Doka online a zakúpiť si ich.

Online služby od spoločnosti DOKA Slovakia

Stavebníctvo už nejaký čas zaznamenáva rozmach v elektronickom obchodovaní B2B, ktoré sa nepochybne stáva dôležitou súčasťou priemyselného odvetvia. Spoločnosť Doka prostredníctvom vlastného internetového obchodu a zákazníckeho portálu myDoka vytvorila pôsobivú a úspešnú kombináciu predaja a zákazníckeho servisu.

Internetový obchod zefektívňuje a urýchľuje obchodné procesy

Online obchodovanie odstránilo medzinárodné hranice a množstvo spoločností začalo expandovať na nové trhy. V dôsledku toho sa elektronický obchod stal dôležitou súčasťou stratégie rastu podnikania mnohých spoločností.

Dôležitými faktormi resp. výhodami elektronického obchodovania B2B sú najmä racionalizácia a úspora času. Konkrétne v stavebnom priemysle sa pozornosť zameriava na znižovanie počtu chýb pri manuálnom zadávaní údajov, zníženie požiadaviek na administratívu a zefektívnenie spracovania interných procesov.

Spoločnosť Doka obchoduje so zákazníkmi všetkých veľkostí, a zároveň pokrýva široké spektrum stavebných projektov. To zahŕňa rozmanité požiadavky. Niektorí zákazníci potrebujú pri svojich stavebných projektoch technickú podporu, alebo radu. Týka sa to väčšinou veľkých stavebných projektov a komplikovaných technických riešení.

Odborní poradcovia spoločnosti Doka sa o tieto špecifické požiadavky zákazníkov postarajú a prevedú ich celým procesom v spolupráci s ďalšími oddeleniami. Na druhej strane sú zákazníci, ktorí majú na starosti menšie alebo menej komplikované stavebné projekty, a zvyčajne presne vedia, čo potrebujú. V tomto prípade im Doka-internetový obchod, ktorý ponúka veľké množstvo produktov i prehľad zásob na sklade, umožňuje urýchliť proces objednávania.

Ako ukazujú štúdie procesov, nákupmi cez internetový obchod je možné dosiahnuť výraznú úsporu v procese interných činností. Veľkou výhodou pre zákazníkov je možnosť objednať svoje obľúbené produkty kedykoľvek potrebujú. Na túto možnosť si súkromné osoby už dávno zvykli a považujú ju za dôležitú aj vo svojom pracovnom živote. Spätná väzba od zákazníkov vyzdvihuje možnosť objednávať 24/7 a to vždy za najvýhodnejšie ceny. To je dôvod, prečo spoločnosť Doka neustále rozširuje a zlepšuje pre svojich zákazníkov ponuku online obchodu.

Od plánovania a analýzy až po systém riadenia portál myDoka vždy ponúka aktuálne informácie o zásobách a transakciách.

Doka spustila svoj internetový obchod na Slovensku v apríli 2018. Po krátkej dobe sa tešil veľkej obľube a počet registrovaných firiem dosiahol zopár stoviek a počet zaregistrovaných zákazníkov neustále rastie. Najčastejšie kupovanými výrobkami sú komponenty a príslušenstvo k debneniu.

Pre zákazníkov je online obchod dostupný na stránke shop.doka.com 24-hodín denne, 7 dní v týždni, a to prostredníctvom všetkých bežných zariadení (počítač, notebook, tablet, smartfón) a operačných systémov. Ponúka aktuálny prehľad sortimentu výrobkov, ich dostupnosť a aktuálne akciové ponuky.

Po vytvorení objednávky je samozrejmosťou možnosť sledovať stav objednávky online. Objednávku je možné vyzdvihnúť po obdržaní potvrdenia na pobočke spoločnosti Doka. V prípade otázok ohľadom online obchodu je k dispozícii príslušný odborný poradca spoločnosti Doka. Aktuálne prebiehajúce predajné akcie sú vždy uverejnené na stránke Doka: https://shop.doka.com/shop/sk/sk/

Portál myDoka poskytuje prehľad o stavbe

Od spustenia zákazníckeho portálu myDoka v roku 2012 ho používa približne 4 500 používateľov v 21 krajinách. Online portál ponúka zákazníkom rýchly nonstop prístup k podstatným údajom o projekte a stavbe, čo šetrí čas a znižuje náklady. Od plánovania a analýzy až po systém riadenia, portál myDoka ponúka vždy aktuálne informácie o zásobách a transakciách. To znamená, že zákazníci majú presný prehľad o toku svojich tovarov a množstve materiálu.

Namiesto časovo náročného porovnávania dodacích listov, oznámení o vrátení tovaru a faktúr stačí v portáli myDoka len niekoľko kliknutí, aby zákazníci zistili, ktorý materiál a koľko materiálu je momentálne na stavenisku. To je skvelá výhoda, pretože umožňuje optimalizovať množstvo debnenia.

Ak je na projekt potrebný ďalší materiál, alebo ak je potrebné naskladniť viac materiálu, môže ho zákazník jednoducho a rýchlo objednať z portálu myDoka sám cez internetový obchod. Intuitívne prostredie zachováva štýl Doka online obchodu a je určené na posilnenie prepojenia s online obchodom.

Ďalšou užitočnou funkciou portálu je jednoduchosť zoradenia vráteného materiálu alebo rýchly prenos materiálu medzi stavbami. Registrácia v prípade záujmu je možná tu: https://www.doka.com/sk/solutions/services/mydoka-customer-portal/myDoka?changecountry=SK#form.

Homestory Sackl 3033 zm.1000x1498

ZDROJ: DOKA Slovakia, Debniaca technika s.r.o.