Jednoduchá montáž dvoch okien vedľa seba

Partneri sekcie:

Dve okná splývajúce v jedno, taký dojem navodia strešné okná VELUX osadené vedľa seba za pomoci nového Inštalačného setu DUO.

Inštalačný set DUO nielenže uľahčí a urýchli montáž dvoch strešných okien VELUX vedľa seba, ale zároveň nahradí krokvu (laicky povedané trám medzi oknami) elegantne zapusteným plochým profilom. Práve ten necháva vizuálne splynúť dve okná v jedno.

Zdroj: VELUX

Dve okná splývajúce v jedno

Trendom zdravého bývania je dostatok svetla, teda aj viac zasklených plôch. To platí aj pre strešné okná v podkroví. Tie okrem svetla a zdravého vzduchu prinášajú aj ďalšie bonusy – poskytujú lepšie výhľady a zvyšujú komfort bývania pod strechou.

Zásadný vplyv na ich funkčnosť a životnosť má kvalita montáže. Preto spoločnosť VELUX vytvorila Inštalačný set DUO uľahčujúci montáž dvoch strešných okien vedľa seba. Namiesto obvyklej krokvy je medzi dvojicou okien iba plochý profil, ktorý celé riešenie hmotovo odľahčuje a vizuálne spája dve okná v jedno. Výsledok je veľmi estetický a elegantný, zväčšuje priestor pred oknami a zlepšuje výhľad.

Zákazník dokonca môže vedľa seba kombinovať výklopno-kyvné a kyvné okno.

Zdroj: VELUX

Montážnik si objednáva všetko pod jedným kódom

Každá časť Inštalačného setu DUO je navrhnutá tak, aby presne zodpovedala oknám rôznych veľkostí a typov. Montážnu súpravu možno použiť pre všetky okná VELUX od rozmerov 55 × 78 až po 114 × 140 cm.

Na výber sú dva varianty prepojenia – s medziokennou vzdialenosťou iba 18 mm alebo 100 mm.

Zásadný vplyv na funkčnosť a životnosť strešných okien má kvalita montáže.

Montážnik si objednáva všetko pod jedným kódom a v súprave nájde všetky potrebné prvky. Uľahčí si tak montáž a zároveň eliminuje riziko chýb.

Súčasťou montážnej súpravy je všetko: lemovanie, nosný systém, zatepľovací rám, plochý medziokenný profil v bielej farbe aj dokonale padnúca hydroizolačná manžeta, ktorá sa vkladá okolo okien aj medzi ne. Vynechanie krokvy a pridané zateplenie v stredovom profile medzi oknami navyše bráni vytváraniu tepelných mostov.

Zdroj: VELUX

Novinku možno využiť pri inštalácii prakticky akýchkoľvek Velux okien – celodrevených aj bezúdržbových bielych, s horným aj so spodným ovládaním, výklopno-kyvných aj kyvných.

Samozrejmosťou je možnosť zvoliť si diaľkovo ovládané strešné okná VELUX INTEGRA® a zapojiť ich do inteligentnej domácnosti. So systémom VELUX ACTIVE with NETATMO možno okná zveriť automatickému riadeniu, teda otváraniu a zatváraniu, ktoré závisí od počasia.

Zdroj: VELUX

www.velux.sk

PR článok VELUX SLOVENSKO spol. s r.o.