Na rýchle zlepšenie bývania stačí jedna zmena: strešné okno 2 v 1

Partneri sekcie:

Každý z nás sa občas dostane do bodu, keď túži zmeniť svoje bývanie. Zlepšiť ho viacerými spôsobmi, rýchlo a jednoducho. Riešením môže byť aj strešné okno. Prečítajte si, prečo a ako na to.

Zdravšie a krajšie bývanie

Kto by nechcel bývať zdravšie? Veď 90 percent času trávime v interiéri. Zdravú vnútornú klímu však nedosiahnete bez správneho a dostatočného vetrania po celý rok. Nie je na to nutná drahá vzduchotechnika. Efektívne vyvetráte aj vďaka komínovému efektu, ktorý vznikne, keď otvoríte strešné aj fasádne okná. Zbohom bolesti hlavy, únava, malátnosť. Doma budete plní energie.

Lepšie sa vám bude bývať aj v prípade, keď do svojho domu alebo bytu pustíte viac prirodzeného svetla aj cez strešné okná. Zaženie to depresiu, pomôže upraviť biorytmus a svoj zrak ušetríte od námahy rovnako ako financie za elektrinu. Navyše, správne nasmerované prirodzené svetlo prúdiace cez okná v streche  dokáže interiér neuveriteľne skrášliť, naplniť príjemnou atmosférou a zvýrazniť vaše obľúbené doplnky.

Zdroj: VELUX

Výnimočné dekorácie zadarmo vďaka oknu

Hľadáte niečo nadčasové, čo váš domov zútulní pri každej zmene jeho štýlu? Nemusia to byť len dizajnové kúsky či drahé obrazy.

Niekedy stačí pustiť dnu pekný výhľad. Strešné okno umiestnené v správnej výške sa o to postará.

Zdroj: VELUX

Duo set: Namiesto jedného radšej dve

Ak sa teda chystáte zobytniť tmavé zatuchnuté podkrovie alebo rozmýšľate, ako čo najľahšie vytvoriť zaujímavý priestor vo svojom novom dome, stačí jeden krok – montáž strešného okna – a niekoľko spôsobov interiérového refreshu je v suchu. Máte pocit, že strešné okná by sa vám hodili aj dve? Namontovať ich naraz vedľa seba nie je problém.

V ponuke spoločnosti VELUX je praktický inštalačný set DUO, ktorý urýchli montáž dvoch strešných okien vedľa seba. Tie akoby splynuli do jedného väčšieho. Ani trám (krokva) medzi oknami vám nemusí robiť starosti. Nahradí ju elegantný zapustený profil. Zároveň získate pred oknom viac priestoru, čo sa tesne pod strechou určite hodí.

Inštalačná súprava Duo set je prispôsobená na všetky typy okien VELUX od 55 x 78 do 114 x 140 cm, dokonca môžete kombinovať výklopné a výklopno-kyvné modely. Nezáleží na tom, či majú vrchné alebo spodné otváranie, či sa ovládajú manuálne alebo automaticky. Môžu byť celodrevené alebo plastové – DUO set možno využiť pri všetkých.

Zdroj: VELUX

Montáž je hračka, ale nepodceňujte ju

Aby ste získali všetky benefity a vylepšenia, ktoré vám môže priniesť (ne)obyčajné strešné okno, spoľahnite sa jedine na profesionálnu montáž, najlepšie na montážnika vyškoleného priamo spoločnosťou VELUX. Budete mať záruku, že všetko sa zrealizuje tak, ako je nevyhnutné pre správnu prevádzku.

Celý proces výrobca značne zjednodušil, pretože montážnik si všetko objedná na jeden kód a v balení DUO set nájde všetko, čo potrebuje: lemovanie, nosný systém, zatepľovací rám, plochý medziokenný profil, hydroizolačnú manžetu… Na zbytočné komplikácie a chyby tak neostáva priestor. Zdravšie a krajšie sa predsa dá bývať jednoducho. Iba vďaka oknu.

www.velux.sk

PR článok VELUX SLOVENSKO spol. s r.o.