Hliníkové systémy
Galéria(2)

Hliníkové systémy

Partneri sekcie:

V dnešnej modernej dobe sa trendom pri navrhovaní domov stáva priestrannosť, farebnosť a svetlom zaliate obývacie priestory. Dokonalá súhra interiéru s exteriérom, predstavuje miesto, kde sa chceme cítiť pohodlne a príjemne. Zladenie všetkých detailov tak po materiálovej, ako aj farebnej stránke už nenechávame na náhodu. Navyše, čoraz častejšie volíme kvalitu.— Inzercia spoločnosti KALYPSO, spol. s r. o. —

Jedným z najdôležitejších architektonických prvkov každej stavby sú výplne stavebných otvorov, teda okná, dvere, fasády, zimné záhrady, dverné konštrukcie a rôzne zasklené plochy. Spájajú sa v nich požiadavky na zabezpečenie úspory tepla, zvukovej izolácie, prevetrávania, nesmieme však zabúdať ani na celkový dojem a vzhľad stavby s prihliadnutím na prepojenie vnútorného a vonkajšieho priestoru.

Teplotechnika, infiltrácia, zvuková izolácia, farebná a materiálová stálosť, dlhá životnosť, estetický vzhľad a minimálna údržba – to sú základné požiadavky na dnešné zasklené plochy. Takúto úžitkovú a estetickú kvalitu v plnej miere ponúkajú práve hliníkové profilové systémy.

Aké sú hliníkové okná?

Hliník je materiál mimoriadne odolný a takmer nepodlieha negatívnym vplyvom vonkajšieho prostredia. Jeho primárnou výhodou je dlhodobá životnosť, vysoká pevnosť, stabilita a pri okenných systémoch i možnosť použitia rôznych variácií otváraní, ich elegantná pohľadová šírka, subtílnosť všetkých tvarov, kombinácií a pohľadov. Pri zložitejších konštrukciách si možno vybrať z mnohých, vzájomne kombinovateľných okenných a fasádnych systémov. Okenné systémy sú všetky bežné systémy zabezpečujúce štandardné otváranie a sklápanie okien, ako aj pevné zasklenia až do výšky 4 m pri hĺbke zabudovania 60/70 mm a s pohľadovou šírkou od 54 mm. Fasádne konštrukcie sa používajú pri zasklení schodísk, pričom konštrukcie možno kotviť do podest, prípadne ako nosná konštrukcia zimných záhrad, zošikmených plôch a rôznych atypických konštrukcií.

Nekonečné možnosti a variácie

Z hliníkových profilových systémov možno vyrobiť otváravé, otváravo-sklopné okná a balkónové dvere, vchodové dvere, ale aj rôzne posuvné, posuvno-sklopné, zdvíhavo-posuvné a skladacie systémy, ktoré zabezpečujú otvorenie väčších priestorov až do šírky 6 m, a tým plynulé spojenie vnútorného a vonkajšieho priestoru. Týka sa to najmä obývacích a spoločenských miestností, miestností s bazénmi, jedální , kaviarní či reštaurácií s terasami. Veľkou prednosťou hliníkových posuvných dverí je i možnosť takmer bezbariérového vstupu. Skladací systém možno zhotoviť iba z hliníkových rámov a vďaka nespočetnému množstvu kombinácií a šetreniu priestoru si získava čoraz viac záujemcov z radov bežných zákazníkov.

Jednou z mnohých podstatných výhod použitia hliníkových systémov je aj možnosť výberu akejkoľvek farby (RAL), prípadne vyhotovenie v eloxovej povrchovej úprave. V ponuke je tiež možnosť kombinácie farieb – inej z exteriéru a inej z interiéru. Hliníkové rámy sú napriek svojej pevnosti veľmi subtílne, čím sa zdôrazní elegancia a ľahkosť zasklenej steny. Vďaka svojím čistým líniám a statickým vlastnostiam, umožňujúcim využiť väčšie plochy, sú hliníkové zasklené steny neodmysliteľnou súčasťou modernej architektúry. Pretože patria k absolútnej špičke v oblasti statických, ako aj tepelnoizolačných vlastností (možnosť dosiahnuť hodnotu súčiniteľa prechodu tepla až Ug = 0,5 W/(m2 . K) pri použití izolačného trojskla), kvality zhotovenia a dokonalosti technických detailov, čoraz častejšie sa uplatňujú aj v rodinných domoch.

A cena? Cena hliníkových profilov je o niečo vyššia, no keďže sa vyznačujú výbornou odolnosťou proti extrémnemu zaťaženiu, vzhľadom na dlhší čas ich využívania sa oplatí investovať do kvality.

Viac informácií na www.matporiadneokno.sk