Fatra a.s. predstavila novú vodoodolnú vinylovú podlahu WELL click.

6 dôvodov, prečo sú plávajúce vinylové podlahy skvelá voľba

Partneri sekcie:

Len máločo určuje vzhľad interiéru natoľko, ako podlaha. Zaberá v miestnosti významne veľkú plochu, takže ju rozhodne nikto neprehliadne. Ak zvolíme tú správnu, svoj interiér pozdvihneme na novú úroveň. V opačnom prípade však môže zlý výber poriadne uškodiť. Ako sa vyhnúť kroku vedľa? Zadovážte si plávajúcu vinylovú podlahu, prináša celý rad výhod.

Rýchle položenie

Plávajúce vinylové podlahy sa nelepia, ale skladajú. Znesú vďaka tomu aj nie úplne dokonalý podklad s drobnými nerovnosťami. Dôležitejšie však je, že ich montáž je pomerne rýchla a ľahká, nijako nekomplikuje bežný chod domácnosti ani nikoho neobťažuje. Jednotlivé diely sa vďaka unikátnemu zámkovému systému do seba jednoducho zaklapnú (zakliknú). Pretože táto podlaha nie je pevne spätá s podkladom ani so stenou, jej prípadná oprava je záležitosťou niekoľkých minút.

Univerzálne využitie

Vďaka svojim jedinečným vlastnostiam nájdu tieto viacvrstvové podlahy využitie prakticky v akýchkoľvek priestoroch vrátane tých najnáročnejších.

Podlahy treba rozlišovať podľa celkovej štruktúry. Spoločnosť Fatra, a.s., ponúka 2 základné druhy týchto podláh. FatraClick a RS-click patria medzi veľmi obľúbené. Vďačia za to výborným akustickým vlastnostiam a dokonalému dizajnu. Vďaka spodnej korkovej vrstve, zaisťujúcej tepelnú a zvukovú izoláciu, a HDF nosiču so zvýšenou odolnosťou proti vlhkosti patria medzi najvyhľadávanejšie vinylové plávajúce podlahy na trhu.

Nový rad WELL-click sa vyznačuje inou štruktúrou, ktorej neprekáža vlhko ani voda a skvele sa hodí aj do kuchyne alebo kúpeľne. Táto celovinylová podlaha so zámkovým spojom (klik systém) je ideálnou voľbou do priestorov so zvýšenou vlhkosťou. Jednotlivé dekory boli vybrané z kolekcie RS-click, a preto si možno plávajúcu vinylovú podlahu v jednom dekore položiť úplne všade. Treba brať do úvahy i rozdiely v hrúbke. Kolekcie FatraClick a RS-click sa vyznačujú celkovou hrúbkou 9,5 mm a kolekcia WELL-click hrúbkou 5,5 mm. Je teda nutné zladiť výšku podkladu tak, aby nevznikali nerovnosti.

Podlaha FatraClick dub cappuccino 7311 2 disponuje patentovaným zámkovým klik systémom Uniclic®.
Podlaha FatraClick dub cappuccino 7311 2 disponuje patentovaným zámkovým klik systémom Uniclic®. |

Priaznivá cena

Nemusíte sa báť, že by takáto podlaha výrazným spôsobom zaťažila váš rozpočet, ceny sú viac než priaznivé, pohybujú sa v pomerne širokom rozpätí. Na trhu nájdete tak lacnejšie, ako aj drahšie varianty, ktoré sa vyrovnajú drevenej podlahe. Pri výbere však vždy myslite na to, že podlaha predstavuje investíciu na dlhé roky dopredu.

Zdravie i komfort

Plávajúca vinylová podlaha je vhodná pre alergikov, osoby s dýchacími ťažkosťami, je zdravotne neškodná, nedržia sa na nej prach, mikróby ani roztoče. Napríklad podlahy FatraClick a RS-click sa môžu pochváliť špeciálnou antibakteriálnou povrchovou úpravou. Táto úprava prispeje k vytvoreniu zdravšieho prostredia vo vašom domove.

RS click má špeciálnu antibakteriálnu povrchovú úpravu. Ukážka podlahy Fatraclick borovica karibská v interiéri.
RS click má špeciálnu antibakteriálnu povrchovú úpravu. Ukážka podlahy Fatraclick borovica karibská v interiéri. |

Ľahká údržba

Nemusíte sa báť ani žiadnej zložitej údržby, čo určite ocenia ženy v domácnosti aj pracovne vyťažení ľudia. Netreba vynakladať veľké úsilie ani používať špeciálne prostriedky. Postačí mop, vysávač alebo zmeták a podlahy budú vyzerať ako nové.

Jedinečný dizajn

Nesmieme zabudnúť ani na dizajn. Plávajúce vinylové podlahy skrášlia každý interiér a vytvoria v ňom nenapodobiteľnú atmosféru. Zoženiete ich v širokom spektre dekorov a farieb, od tých klasických až po moderné, ktoré odrážajú najnovšie trendy. Dokonale imitujú prírodné materiály, ako je drevo alebo kameň. Pestrá paleta odtieňov perfektne zapadne do vašej domácnosti. Stávka na vinyl je skrátka stávka na istotu!

Zdroj: PR článok spoločnosti Fatra, a.s.