Partneri sekcie:

Čo pri rekonštrukcii nepodceniť

co pri rekonstrukcii nepodcenit

V minulosti sa na Slovensku postavilo veľké množstvo jedno a dvojpodlažných obytných domov. Ako čas plynie tak aj do týchto nehnuteľností sa stihol zakusnúť zub času. Preto je kompletná rekonštrukcia v mnohých prípadoch jediným riešením.

Strecha

Mať kvalitnú strechu nad hlavou je lepšie ako len mať strechu nad hlavou. Nie je strecha ako strecha. O tom by vám vedeli porozprávať rekonštruktéri starších domov. Reality staršie než 20 rokov v drvivej väčšine prípadov už neodpovedajú dnešným potrebám, nie to ešte trendom. Zatekajú, púšťajú kvantá tepla mimo domu a pripravujú vás o nemalé finančné poristriedky.

Okná a dvere

Dôležitou časťou stavby obytných nehnuteľností sú bez pochýb kvalitné okná a dvere. Používame ich na dennom poriadku a ak sú spracované či namontované čo i len trochu amatérsky, nemajú problém spôsobiť prievan v dome a vašej peňaženke.

Či už sa rozhodnete pre nákladnejšie drevené alebo ekonomickejšie plastové okná, nie je na zahodenie sa poradiť s odborníkmi. Tí vám dokážu navrhnúť riešenie na mieru či poradiť vhodné doplnky ako žalúzie, rolety a iné tienidlá.

Izolácie

Zabrániť unikaniu tepla by mala zabezpečiť kvalitná izolácia. Kde všade máme izoláciu? Z hľadiska pokrývanej plochy myslíme v prvom rade na strechu, ktorá je vyhľadávaným terčom studených vetrov či snehu. V tesnom závese sú okná a dvere, teda časti stavby s ktorými manipulujeme najčastejšie. Garážou či pivnicou nám do domu dokáže prúdiť chlad, preto aj tieto miesta je vhodné zabezpečiť napríklad kvalitne odizolovanými dverami.

Ak plánujete v blízkej budúcnosti prestavbu, nemyslite len na krásu. Viac ako páčivé časti domu oceníte funkční riešenia. Trendom je dnes ekológia, čiže spotreba čo najmenšieho množstva energie. Pre zaujímavosť si môžete vyhľadať niečo o nízkoenergetických či pasívnych domoch.

–>–>