REHAU
Galéria(5)

REHAU Smart Guard – ochrana proti vlámaniu pred vznikom škody

Klasické zabezpečovacie systémy sú dnes celkom bežné. U väčšiny z nich však dochádza k poplachu poprípade k varovanie majiteľa až vo chvíli, keď lupič vnikne do objektu a tým pádom už spôsobí škodu.

Štatistika hovorí jasne – až v 80% dochádza k pokusu o vlámanie oknami, preto sa oplatí investovať do kvalitných okien vyššej bezpečnostnej triedy. Napríklad okná GENEO firmy REHAU, ktorých profily sú vyrobené z kompozitného materiálu RAU-FIPRO X, takúto podmienku hravo spĺňajú.

REHAU
REHAU
REHAU
REHAU
REHAU

Práve pevnosť a tuhosť GENEO rámu umožňuje, že profily nemusí mať u väčšiny rozmerov oceľovú výstuhu, a tak jeho vnútro ponúka priestor na ďalšie využitie. Napríklad pre inštaláciu niektorých doplnkových komponentov.

Jednou z nich je ďalší „stupeň zabezpečenia“ s názvom SMART GUARD. Ide o nenápadné čidlo, ktoré vo chvíli, keď zaznamená podozrivý pohyb cca 20 cm od okna, spustí najskôr vizuálne predbežné varovanie prostredníctvom červenej kontrolky, nasledované akustickým signálom.

REHAU

Integrovaný snímač otrasov potom vyhodnotí, či aj napriek tomu dochádza k manipulácii s oknom a spustí sirénu vo vnútri domu. Za veľkou časťou vlámaniu nestojí profesionál a preto je často neškodné a mierne varovanie dostatočným obranným mechanizmom.

Toto zabezpečenie možno navyše integrovať aj do systému SMART HOME, ktorý môže napríklad varovať majiteľov pomocou push správy alebo okamžite spustiť predokenné žalúzie či rolety. Inštalácia zabezpečenia SMART GUARD je rýchla a jednoduchá, napájanie je batériové, zariadenie komunikuje pomocou rádiových vĺn a nie je potrebný žiadny zásah kvôli inštalácii kabeláže. Po vizuálnej stránke tak nie je nijako narušená estetická kvalita stavby. Zariadenie možno montovať do okenných systémov SYNEGO a GENEO namontovať aj dodatočne!

www.rehau.sk

ZDROJ: PR článek společnosti REHAU s.r.o.