Partneri sekcie:

Automatické posuvné dvere

image 96414 25 v2

Ten, kto chce realizovať architektonické vízie, potrebuje k tomu vhodné technické riešenia. Preto sa architekti a dizajnéri spoliehajú na podnikovú skupinu Gretsch-Unitas ako jednu z popredných medzinárodných spoločností na trhu orientovanú na okennú a dverovú techniku ako aj automatické vstupné systémy a systémy manažmentu budov.

Sme kompetentným partnerom pre architektúru a najmodernejšie technické systémy so zameraním na budúcnosť – od jednoduchých po komplexné. Základom toho je viac ako 100 ročná tradícia nášho rodinného podniku, ktorá je od nepamäti synonymom pre silu inovácie, pokrok a úspornosť. V súlade s naším mottom „Náskok so systémom“, podporujeme našich zákazníkov od projektovania až po realizáciu vstupných systémových riešení, bez ohľadu na to, či ide o novostavbu, prestavbu alebo dodatočné vybavovanie. V závislosti od dopytu môžete nájsť vhodný systém z rozmanitej ponuky technických a tvorivých možností.

Žiaden vchod, ale zážitok.

Automatické posuvné dvere sú ľahko a pohodlne priechodné, takže pri vstupe do budovy ich takmer vôbec nevnímate. Sú vhodné pre moderné riešenie vstupu vo verejných budovách, letiskách, železničných staniciach, nákupných centrách, bankách, nemocniciach, domovoch pre seniorov a zdravotne hendikepované osoby. Posuvné dvere série compactMaster ponúkajú vďaka svojej kompaktnej a štíhlej konštrukcii s výškou pohonu iba 100 mm nielen spoľahlivú funkciu, ale aj príjemný a elegantný dizajn. Vďaka posuvným dverám pre únikové cesty HM-F FT sa vyriešil konflikt požiadaviek pre bezpečnosť a únikové vlastnosti. Posuvné dvere s osvedčeným konštrukčným vzorom pre únikové cesty zaručujú bezpečnú únikovú cestu aj v prípade, že sú dvere zamknuté.

Lineárne posuvné dvere compactMaster CM a CM-F
Štíhle posuvné dvere elegantného vzhľadu

So svojou kompaktnou konštrukciou a sympatickým elegantným dizajnom harmonizuje pohon compactMaster lineárnych posuvných dverí s architektonicky náročnými presklenými fasádami a podčiarkuje ich veľkorysosť a transparentnosť. So „skutočnou“ výškou pohonu iba 100 mm je horný profil krídla dverí profilového systému s jemnými rámami integrovaný v pohone a zakrytý krytom. Veľké pojazdové kolieska a gumená podložka pod pojazdovou koľajnicou garantujú výnimočne tichý chod. Pohony majú osvedčenia od skúšobného inštitútu TÜV a s. certifikované podľa STN EN 16005 a zodpovedajú aktuálnym smerniciam a normám. Systém pohonu CM-F je preskúšaný a vhodný pre použitie v únikových a záchranárskych cestách. V prevedení CM RC2, resp. CM-F RC2 sú pohony osvedčené na odolnosť voči vlámaniu podľa EN 1627. Maximálna svetlá šírka a výška prechodu je 3 000 mm.

Pri návrhu automatických vstupných systémov netreba zabúdať na bezpečnostné požiadavky normy STN EN 16005. Aby sme sa vyvarovali rizikám vznikajúcim pri prevádzke posuvných dverí je vhodné podľa možností umiestniť dvere tak, aby riziká nevznikali. Je lepšie a lacnejšie rizikám predísť ako ich dodatočne odstraňovať, pričom Vám radi poradíme.

www.automatickedvere.com

PR článok spoločnosti GU SLOVENSKO, spol. s r.o.