NOX 09030

O koľko Ytong stenové panely SWE zrýchlia výstavbu?

Partneri sekcie:

S veľkoformátovými prvkami Ytong Jumbo a Silka Tempo pre steny, stropy a strechy možno stavby realizovať rýchlo, ekonomicky a s vysokou kvalitou. Spoločnosť Xella perspektívam prefabrikovanej výstavby verí a tento rok opäť posunula hranice v tejto oblasti. Developeri, projektanti aj realizačné firmy sa tak môžu tešiť na významnú produktovú novinku: nosné Ytong stenové panely SWE.

S novinkou sa steny nemurujú, ale montujú

Nové Ytong stenové panely SWE sú masívne prefabrikované dielce, vysoké na celú výšku poschodia a osadzované pomocou žeriavu. Panely sú vyrobené z hmoty Statik P4-550 a rozmery panelu Standard sú 600/500 mm dĺžka, 2620 mm výška a 250/300 mm šírka. Výškové možnosti výroby atypických panelov sú v rozmedzí 2 440 -2 960 mm v module po 20 mm.

NOX 08998

Významné zrýchlenie výstavby a veľká úspora pracovníkov vďaka veľkému formátu panelov

Vďaka prefabrikovaným stenovým panelom SWE a žeriavu možno v pracovnej čate s žeriavnikom a dvomi montážnikmi realizovať až 95 m² stien za jeden pracovný deň, čo je plocha zodpovedajúca takmer jednému podlažiu rodinného domu! Tak významné zrýchlenie výstavby je dosiahnuté vďaka veľkému formátu panelov a podrobnému montážnemu plánu.

NOX 09030 1
Zdroj: Xella

Nové panely znižujú stavebné náklady a dovoľujú realizovať viac projektov

Ziskovosť projektu ovplyvňuje okrem priamych nákladov na materiál aj dobe výstavby a mzdové náklady. Nové Ytong stenové panely SWE znižujú potrebu personálu a požadovanú pracovnú dobu, a tým znižujú aj stavebné náklady. Vzhľadom na krátke čase výstavby možno navyše s rovnakým počtom zamestnancov postaviť viac bytových jednotiek.

NOX 09072
Zdroj: Xella

Panely dovoľujú montáž bez námahy a ponúkajú vynikajúce fyzikálne vlastnosti a všestranné použitie

Pohyb žeriavu umožňuje ergonomickú prácu, ktorá nie je fyzicky náročná a znižuje záťaž, kladenú na pracovníka. Nosné stenové panely SWE súčasne ponúkajú obvyklé vlastnosti pórobetónu Ytong, ako je Izotropia, tepelná izolácia, príjemná a zdravá klíma v miestnosti (vďaka otvorenej difúzii) a udržateľnosť vďaka masívnej konštrukcii.

NOX 09075
Zdroj: Xella

Tohtoročná novinka je súčasťou kompletného stenového systému Ytong pre vonkajšie a vnútorné steny

Pri stavbe s Ytong stenovými panelmi SWE sú všetky komponenty systémové, čo zaisťuje nielen to, že všetky jednotlivé prvky do seba perfektne zapadajú, výhodou je aj eliminácia tepelných mostov.

Kombinácia produktov prináša maximálnu časovú efektivitu v jedno alebo dvojdomoch / radových domoch a bytových domoch: nové stenové panely SWE sú k dispozícii pre nosné steny, nenosné steny vyriešia priečkové panely GHT.

NOX 09812
Zdroj: Xella

Prefabrikácia 21.storočia v oblasti bytovej výstavby a výstavby rodinných domov

Na súčasnom stavebnom trhu využívajú developeri panelovú prefabrikovanú konštrukciu hlavne v prípade potreby vybudovať veľkú plochu s nízkymi budovami či postaviť celý bytový komplex. Rýchlosť výstavby je hlavnou výhodou tohto typu konštrukcie.

Vďaka vývoji vo výrobe panelov sa zlepšujú technické aj prevádzkové vlastnosti stavieb. Zároveň kombinujú nové typy pórobetónových panelov výborné tepelnoizolačné vlastnosti s opracovateľnosťou a ekológiou. Nízke náklady na panelovú výstavbu potom priaznivo ovplyvňujú konečnú cenu bytov.

Aj u rodinných domov vzorové výpočty ukazujú, že s novými panely možno výrazne skrátiť dobu výstavby. V porovnaní s konvenčným spôsobom murovania klesá celkový čas, úsporu prináša aj menej konštrukčných metód.

Podrobnosti o novinke v sortimente veľkoformátových prvkov Xella Slovensko nájdete na www.ytong.sk.

Zdroj: PR článok Xella Slovensko, spol. s r.o