Diamantová stena KNAUF = všestranné riešenie pri výstavbe aj rekonštrukcii

Partneri sekcie:

KNAUF Diamant je univerzálna stavebná doska, ktorá spĺňa tie najvyššie štandardy pre suchú výstavbu – má mimoriadnu mechanickú odolnosť, skvelé akustické aj protipožiarne vlastnosti a zároveň je vhodná do vlhkého prostredia.

Obrovskou prednosťou modrej dosky KNAUF Diamant je jej všestrannosť, vďaka ktorej je skvelým univerzálnym riešením nielen pre bytovú výstavbu alebo rekonštrukcie. Je vhodná ako na bežné priečkypodhľady, tak aj na konštrukcie, na ktoré sa kladú zvýšené nároky, napríklad do priestorov so zvýšenou vlhkosťou, na medzibytové steny, chodby v zdravotníckych zariadeniach či výťahové šachty.

Byty a domy

S diamantovou stenou vytvoríte príjemné bývanie bez kompromisov. Vysoká pevnosť a zvukovoizolačné schopnosti ju napríklad predurčujú na priestorovo úsporné medzibytové steny. Vďaka mimoriadnej únosnosti pri nej zároveň neexistujú obmedzenia pri zavesení políc, skriniek kuchynskej linky a ďalších prvkov vybavenia. Impregnácia navyše umožňuje jej použitie aj vo vlhkých priestoroch ako sú kúpeľne či kuchyne.

Zdroj: KNAUF Bratislava

Rekonštrukcie

Konštrukcie s diamantovou doskou ponúkajú výborné akustické a protipožiarne riešenia na rôzne úpravy v dispozícii, rekonštrukcie podkroví, predsadené steny, podhľady či výťahové šachty. Majú pevnostné charakteristiky porovnateľné s murovanými stenami, avšak pri nižšej hmotnosti, takže na nosnú konštrukciu pôvodného objektu nekladú zvýšené statické nároky.

Zdroj: KNAUF Bratislava

Zdravotnícke zariadenia

Diamantová stena ponúka viacero benefitov pre pohodlie a bezpečnosť pacientov i personálu. Vnútorné deliace priečky poskytujú zvýšenú akustickú izoláciu aj protipožiarnu ochranu, dôležitá je tiež odolnosť proti mechanickému namáhaniu, keďže v nemocniciach nie sú ničím výnimočným silné nárazy do stien na chodbách či v okolí výťahov.

 

Zdroj: KNAUF Bratislava

Školské a vzdelávacie zariadenia


Dlhá životnosť, udržateľnosť, priestorová i energetická úspornosť, ale aj rýchla montáž. To sú dôležité prednosti konštrukcií s modrou doskou
KNAUF Diamant, ktoré sa uplatnia pri budovaní alebo prestavbe škôl a školských zariadení. Významnou pridanou hodnotou je zvýšená pevnosť, odolnosť proti nárazom aj mimoriadna zvukovoizolačná schopnosť, ktorá zohráva dôležitú rolu pri akustickom komforte a sústredení žiakov i učiteľov.

 

Zdroj: KNAUF Bratislava

Hotely

Vďaka výnimočným vlastnostiam diamantovej steny zavládne v hotelových izbách ticho. Skvelá zvuková izolácia, ktorá je podstatná pre vytvorenie pokojnej atmosféry a súkromia, sa pritom dosiahne už pri minimálnej hrúbke priečok. Zjednodušenie všetkých fáz výstavby prináša vhodnosť konštrukcií s diamantovou doskou do vlhkých priestorov, ako sú napríklad izbové kúpeľne, výhodou je tiež ich vysoká pevnosť a odolnosť, a tým aj bezpečnosť.

 

Zdroj: KNAUF Bratislava

Montované domy a drevostavby

Vďaka svojim vlastnostiam dokáže modrá doska KNAUF Diamant X zvýšiť kvalitu bývania aj v drevodome – je nehorľavá a k jej typickým vlastnostiam patrí tiež výborná akustická izolácia či mimoriadna pevnosť a únosnosť, takže na diamantovú stenu nie je problém zavesiť skrinky či police.

Z pohľadu výstavby je prednosťou diamantovej dosky jej univerzálnosť, ktorá prináša významné logistické zjednodušenie – doska je určená do rozličných prostredí a odoláva viacerým typom namáhania, takže je vhodná na vonkajšie aj vnútorné steny všetkých typov miestností. Táto robustná konštrukčná doska zároveň funguje ako statické stuženie konštrukcií, čím prispieva k úspore priestoru.

Zdroj: KNAUF Bratislava

Viac na www.diamantovastena.sk

Zoznam predajcov a viac na: www.diamantovastena.sk

Zdroj: PR článok KNAUF Bratislava, s.r.o.