Nové mólo na rumunskom jazere je postavené z českých kompozitných dosiek Terafest®

Jazero Colibiţa v severnej časti Rumunska, obklopené bezmála dvojtisícovými vrcholkami pohoria Căliman, patrí k obľúbeným turistickým destináciám.

Majitelia hotelového komplexu Panoramic, situovaného vo svahu priamo pri jazere, sa rozhodli ponúknuť záujemcom o kúpanie a vodné športy pohodlný prístup do vody. Nechali si navrhnúť zaujímavo riešené mólo postavené z plávajúcich modulov a začali dopytovať materiál.

Zdroj: WPC – Woodplastic

Po zvážení ponúk padla voľba na kompozitné dosky Terafest® od českého výrobcu WPC – Woodplastic. Investori siahli po atraktívnych širokých doskách Max Forest, ktorých povrch zdobí reliéf evokujúci luxusné exotické drevo. Vďaka patentovanej zmesi, z ktorej sa dosky extrudujú, sa hostia nemusia vedľa pošmyknutia obávať ani triesok alebo odlamujúcich častí.

Zdroj: WPC – Woodplastic

Svetlý farebný odtieň dosiek Palisander prirodzene ladí ako s vodnou plochou, v ktorej sa odráža výrazná obloha, tak s okolitou zeleňou. Konštrukcia móla vyniká jednoduchosťou, dôrazom na funkčnosť a bezpečnosť, k čomu prispievajú aj nadväzujúce schody, taktiež z dosiek Terafest®.

www.woodplastic.sk

Zdroj: WPC – WOODPLASTIC a.s.