Na Slovensku rastie konkurencia pre globálne značky profi náradia

Kvalita nemeckého, japonského a amerického náradia pre profesionálov je braná ako samozrejmosť. No do tých najvyšších kvalitatívnych kategórií mieri aj slovenská značka. Verili by ste, že spoločnosť Herman z Revúcej dokáže kvalitou svojho profesionálneho náradia konkurovať aj svetovým značkám?

Kvalita a maximálna starostlivosť o zákazníka bola hlavným pilierom firmy už od jej založenia pred 30 rokmi. Svedčí o tom aj Cena ministerstva hospodárstva za kvalitu, ktorú firma Herman získala v  rokoch 1996 a 1999, či certifikát kvality podľa medzinárodnej normy ISO 9001 od švajčiarskeho združenia pre certifikáciu systémov riadenia SWISS Safety Center AG.

Na slovenskom trhu si firma pomerne rýchlo vybudovala dobré meno.  Nasledovala expanzia na český, ruský, bieloruský a ukrajinský trh a v súčasnosti aj do Nemecka a Rakúska.

V súčasnosti firma Herman dodáva nasledovné typy náradí:

Elektrické náradie:

  • uhlové brúsky
  • elektropneumatické kladivá
  • elektrické vŕtačky a miešadlá

Akumulátorové náradie:

  • skrutkovače
  • rázové uťahovače
  • uhlové brúsky, okružné, chvostové a priamočiare píly, elektropneumatické kladivo, dúchadlo a iné

Kompatibilita akumulátorov medzi jednotlivými typmi náradí umožňuje zakúpiť si ďalšie náradie vo verzii holostroj bez príslušenstva, a tým ušetriť značnú finančnú čiastku.

Zdroj: Herman

V prvom polroku po predaji sa do servisu vráti menej ako 4% predaných náradí.

Zväčša sú to uhlové brúsky, vystavené extrémnemu namáhaniu, ale napríklad elektrické miešadlá servisní technici takmer nikdy neuvidia.

A ak sa niečo pokazí, netreba nikam chodiť. Stačí to nahlásiť prostredníctvom online formulára, firma náradie vyzdvihne na vlastné náklady a doručí do servisného strediska.

V prípade, že sa jedná o záručný servis, náradie musí byť opravené a odoslané zákazníkovi na náklady firmy Herman už nasledujúci pracovný deň. Všetky servisné zásahy sa evidujú a podrobne vyhodnocujú. Na základe týchto údajov potom vývojové a konštrukčné oddelenie vylepšuje problematické časti náradia.

Zdroj: Herman

Servis ručného náradia je jednou z najsilnejších stránok spoločnosti a nemalou mierou sa zaslúžil o úspech firmy medzi konkurenciou, napriek tomu, že je v tomto trhovom segmente silná a agresívna.

Jedinečná evidencia náradia

Ojedinelou službou na slovenskom trhu, ktorá však zákazníkom prináša vysokú mieru komfortu, je evidencia náradia. Tá zákazníka odbremeňuje od povinnosti preukazovať doklady o kúpe náradia alebo trvaní záručnej doby. Firma Herman na seba bezplatne preberá manažment evidencie každého náradia. Aj nástroje ako rezné a brúsne kotúče, pílové listy, vrtáky, sekáče a skrutkovacie nástroje sú označené buď unikátnym výrobným číslom alebo výrobnou sériou, pre spätnú identifikáciu výrobku v prípade reklamácií.

Slovenská značka svetovej kvality

Bez obáv môžete odložiť pracovné náradie veľkých značiek a zobrať do svojich rúk profesionálne náradie Herman, firmy, ktorá vie o každom svojom vyrobenom  produkte, a preto mu dokáže poskytnúť aj prvotriednu pozáručnú starostlivosť.

Zdroj: Herman

Zdroj: PR článok Herman Slovakia Production s.r.o.