Galéria(5)

Laufen: Sieť reštaurácií a hotelov Nobu, ktorých majiteľom je aj Robert de Niro, sa rozrástla do strednej Európy

Značka Nobu nesie meno šéfkuchára Nobu Matsuhisa a ďaľšími dvomi majiteľmi sú svetoznámy herec Robert de Niro a americký producent a podnikateľ Meir Teper. Začiatky ich spolupráce spadajú do 80. rokov minulého storočia, kedy vznikla prvá Nobu reštaurácia na Manhattane.

Svoje pevné miesto zaujíma naprieč piatimi kontinentmi. Najnovšie môžete kúzlo týchto hotelov a reštaurácií okúsiť aj v poľskom meste Varšava. Vďaka projektu Bespoke švajčiarskeho výrobcu kúpeľňového vybavenia značky Laufen sú všetky interiéry dovedené k dokonalosti použitím namieru vyrobenými umývadľami a ďaľšími zariaďovacími predmetmi.

Zdroj: Laufen

Nobu hotel vo Varšave sa nachádza v samom centre mesta a bol dokončený v roku 2020. Tento päťhviezdičkový hotel navrhovalo poľské architektonické štúdio Medusa Group. Nobu hotel kombinuje prístupy modernej architektúry a odkaz slávneho varšavského hotela.

Zdroj: Laufen

Inšpiráciou pre všetky reštaurácie a hotely v sieti Nobu je japonská tradícia typická pre pôvodnú newyorskú reštauráciu. Tá sa premieta do detailov elegantného, prírodného a svetlého interiéru, rovnako ako do štruktúr skla, kameňa, zelených terás a vertikálnych záhrad.

Ikonická reštaurácia Nobu je súčasťou hotela rovnako ako napr. moderný fitness a konferenčné priestory. Izby a verejné priestory sú vybavené kúpeľňovými produktmi značky Laufen. Sprchové vaničky a umývadlá rozmanitých rozmerov sú navrhnuté a vyrobené namieru hotela a dokonale ladia s pokrokovými toaletami Riva.

Zdroj: Laufen

O projekte Bespoke

Výrobky namieru sú jedinečnou cestou ku vzniku unikátnych projektov a interiérov. Tieto produkty ponúkajú bezkonkurenčné spojenie jedinečnosti a kvality. Pre veľké aj malé developerské projekty je možné pomocou projektu Bespoke vytvoriť produkty namieru.

Zdroj: Laufen

Proces od návrhu až po realizáciu môže vznikať v spolupráci architekta projektu a známeho designéra.

Napríklad holandský designér a umelec Marcel Wanders spolupracoval na vybavení 270 kúpeľní päťhviezdičkového hotela Mondrian v Katarskej Dohe, ktorého vybavenie bolo z klasickej produkcie značky, ale zároveň obsahovalo jedinečnú voľne stojacu vaňu pre pohodlné kúpanie dvoch osôb, evokujúce dojem jediného bloku vytesaného z mramoru a vystupujúceho z podlahy.

www.laufen.sk

Zdroj: PR článok LAUFEN SK s.r.o.