okna kalypso
Galéria(3)

Hliníkové vchodové dvere

Partneri sekcie:

Vchodové dvere tvoria dominantu pri vstupe do vášho domova. Sú jeho vizitkou, vítajú doma nielen vás, ale aj vašich hostí. Často sú tým elementom, ktorý vytvára prvý dojem z rodinného domu, odráža vkus majiteľa a dotvára celkový dojem stavby.

Architektenhaus Le Corbusier Haustür Milieu außen
Architektenhaus Haustür

Vchodové dvere samozrejme nespĺňajú len estetickú funkciu, ale predovšetkým by ste sa za nimi mali cítiť bezpečne a nerušene. Spolu s oknami chránia vás a vašu rodinu od okolitého sveta, ale zároveň vám umožňujú kontakt s ním.

Vchodové dvere sú najviac využívaným a namáhaným prvkom v dome, preto sa oplatí dať si na nich záležať – či už po teplotechnickej, kvalitatívnej alebo spomínanej vizuálnej stránke. Sú vystavené pomerne veľkej záťaži, preto ich firma KALYPSO ponúka výlučne z hliníka. Je to materiál s vysokou stabilitou a dlhou životnosťou, ktorý sa vysporiada nielen s častým používaním, ale odolá aj nástrahám počasia a to po dlhé roky.

LUBO4498 2
Zdroj: KALYPSO

Pri vchodových dverách sa kladie veľký dôraz na ich tepelnú izoláciu a bezpečnosť. Dvere KALYPSO sú vyrobené z nemeckého hliníkového profilového systému Heroal a vyznačujú sa výnimočnými  tepelno-izolačnými vlastnosťami, funkčnosťou a komfortom.

Aby sa vyhovelo požiadavkám na ich aplikáciu v energeticky úspornej výstavbe, použitý je zateplený profil s možnosťou zabudovania izolačného trojskla. Výborné hodnoty vzduchotesnosti dosahujú aj vďaka výškovo nastaviteľnému spodnému gumenému tesneniu a pántmi neprerušujúcimi vnútorné dorazové tesnenie.

Vďaka všetkým týmto vlastnostiam sú ako stvorené pre nízkoenergetické, pasívne domy a domy s takmer nulovou spotrebou energie. Všetky dvere obsahujú systém klzných líšt proti priehybom.

EFH Modernisierung Haustür Milieu innen 02
Zdroj: KALYPSO

Užívateľskému komfortu prispieva intuitívne ovládanie dverí, bezbariérový prechod, trojbodový zámok GU Security Automatic, ako aj možnosť otvárania dverí prostredníctvom biometrického snímača prstov.

Každé dvere v KALYPSE vyrábajú na mieru, presne podľa požiadaviek zákazníka. Ich vzhľad najviac ovplyvňuje výber dvernej výplne, ktorú je možné si vybrať z troch prevedení: základnú vkladanú výplň, jednostranne zalícovanú alebo obojstranne zalícovanú výplň.

K dispozícií je na výber množstvo výplní z katalógov, alebo vám zrealizujú vchodové dvere podľa vášho vlastného návrhu. Dverné systémy Heroal ponúkajú vďaka individuálnym povrchovým úpravám HRW takmer neobmedzené možnosti usporiadania.

Možnosti povrchových úprav sú naozaj široké – od práškovaných hladkých farieb, cez štruktúrované až po fólie imitácií dverí, dverné výplne (sklo, PVC, HPL alebo hliník) sú voliteľné v štandardnom aj bezpečnostnom prevedení.

Architektenhaus Le Corbusier Haustür Milieu innen 01
Zdroj: KALYPSO

Výberom kvalitných dverí sa to ale nekončí. Aby ste mohli využiť všetky ich prednosti, nemenej dôležitá je ich kvalitná montáž bez tepelných mostov. Správne osadenie dverí a montáž tvoria dôležitý posledný krok, ktorý zabezpečí ich funkčnosť a dlhú životnosť bez straty komfortu užívania.

Spoločnosť KALYPSO ponúka dve produktové rady vchodových dverí vyrobených z profilového systému Heroal: dvere Kalypso AL EVO 92 a Kalypso AL AKTIV 72. Hliníkové vchodové dvere AL EVO 92 sú  svojou stavebnou hĺbkou 92 mm a svojimi teplotechnickými hodnotami veľmi vhodné pre nízkoenergetické a pasívne rodinné domy.

EFH Modernisierung Haustür Milieu außen
Zdroj: KALYPSO

Vchodové dvere AL AKTIV 72 majú stavenú hĺbku 72 mm a výborne sa hodia nielen do rodinných domov, ale všade tam, kde potrebujete energeticky úsporné, dlhotrvajúce, na údržbu nenáročné a na častú manipuláciu odolné dvere. Vhodné sú aj do rôznych prevádzok, či reštauračných zariadení, chát a rekreačných domov.

Viac informácií o vchodových dverách, ale aj posuvných dverách na terasu, oknách a bioklimatických pergolách nájdete na www.kalypso.sk.

Zdroj: PR článok KALYPSO SK, spol. s r.o.