Chcete okná, ktoré izolujú a šetria ako plastové, ale majú odolnosť a vzhľad hliníka?

Partneri sekcie:

Súčasná architektúra preferuje jednoduchý a čistý dizajn, v ktorom sa často objavujú hliníkové okná. Hlavné prednosti „hliníka“ sú elegantný vzhľad, subtílna konštrukcia a k tomu navyše tvarová stabilita a pevnosť. Ale pretože každá minca má dve strany, vykazuje hliník oproti plastu horšie tepelnoizolačné vlastnosti a, samozrejme, vyššia je aj jeho cena.

Kto však jednako preferuje hliníkový dizajn a pritom potrebuje ušetriť, môže zvoliť nemenej vkusné riešenie v podobe hliníkových obkladov (alebo tiež klipov).

Hliníkové obklady REHAU kombinujú perfektný dizajn s praktickou funkčnosťou. Spájajú originálny vzhľad a farebnosť hliníka s lepšími izolačnými schopnosťami plastu. Hliníkové klipy sú veľmi obľúbené v susednom Rakúsku, ale aj u nás získavajú stále väčšiu popularitu.

Sú ideálnym riešením v prípade, ak chce majiteľ nehnuteľnosti zladiť vzhľad fasády, respektíve záhrady, v ktorej sa objavujú hliníkové alebo kovové prvky konštrukcie. Hliníkové klipy majú vzhľad eloxovaného hliníka alebo sa lakujú práškovými farbami podľa vzorkovnice RAL, ktorá ponúka nepreberné množstvo odtieňov. Výnimkou nie sú ani špeciálne dekory ako napríklad štruktúrované farby, matný či polomatný lak a  podobne.

Zdroj: REHAU

Hliníkové obklady REHAU sa na okenné profily jednoducho „zacvaknú“. Za určitých okolností ich možno inštalovať aj dodatočne, a to ako na otočné okná a dvere, tak aj na vyklápacie a sklápacie, poprípade napevno zasklené okná. Výnimkou nie sú ani viacdielne okná a dvere alebo okná s priečkami. Obmedzenie platí iba pre okenné krídla otvárané smerom von.

Zdroj: REHAU

Top variant: GENEO plus hliníková kapotáž

Špičkové okná GENEO s premyslenou a rokmi overenou konštrukciou profilu vyrobeného z hi-tech kompozitného materiálu RAU FIPRO X budú pôsobiť s dekoračným hliníkovým aplikátorom ako celok absolútne harmonicky.

Individuálne riešenie sa postará o prémiový dizajn a najlepšie vlastnosti, ktoré možno v súčasnej dobe dosiahnuť. Patria medzi ne tepelnoizolačné vlastnosti, ale aj tvarová stabilita, ktorá je predpokladom pre veľkoformátové konštrukcie okenných systémov. Nezabúdajte ani na vyšší hlukový útlm a bezpečnostné hľadisko. Okrem dizajnu plní hliníkové opláštenie aj ochrannú funkciu.

Viac na www.rehau.sk.

Zdroj: PR článok REHAU s.r.o.