20200206 135346

Filigránové monolitické stropy – stavajte jednoducho, rýchlo a hospodárne

V súčasnosti sú už ekonomicky výhodnejšie ako monolitické stropy, resp. poloprefabrikované stropy nosník + vložka, výrazne urýchľujú proces výstavby.

Rýchlosť a kvalita výstavby sú rozhodujúce

Čo okrem iného v súčasnosti trápi stavebné firmy? Je to nedostatok kvalifikovanej pracovnej sily, ktorý sa v budúcnosti bude iba prehlbovať. Riešením je prefabrikácia! Prefabrikácia v rozumnej miere, to je monolitický polomontovaný strop, vytvorený z filigránovej dosky a monolitickej dobetonávky na stavbe. Takéto progresívne riešenie výrazne znižuje potrebu tesárov a železiarov na stavbe, urýchľuje a skvalitňuje proces výstavby. Množstvo výstuže ukladanej na stavbe sa obmedzuje na minimum.

Montáž stropných dosiek je rýchla a realizuje sa priamo z dopravného prostriedku. Filigránový strop v sebe spája výhody monolitickej konštrukcie, t. j. statické a dispozičné možnosti, a prefabrikovanej konštrukcie, t. j. rýchlosť výstavby a dielenskú kvalitu. Možno ho použiť na všetky druhy stavieb v bytovej, občianskej, bytovej a priemyselnej výbave.

Riešenia na mieru

Výroba filigránového stropu je „na mieru“. Dajú sa vyrobiť rôzne tvary, umiestniť otvory, osadiť kotevné prvky, príp. inštalačné elektroškatule. Možno vytvoriť krížom armované dosky a spojité dosky. Filigránový strop umožňuje jednoduchú nadväznosť na okolité konštrukcie (balkóny, schodiská). Priamo do filigránovej dosky balkóna je možné osadiť termokoše (ISO korby). Na povrchovú úpravu podhľadu postačuje stierka.

Náš servis vám spríjemní výstavbu

Pri jednoduchších stavbách (RD, bytové domy) vieme navrhnúť filigránový strop na základe PD architektúry, pri zložitejších stavbách v súčinnosti so statikom stavby, na základe zaťaženia, plochy výstuže, resp. statických údajov od statika stavby. Vieme navrhnúť zmenu z monolitického systému na filigránový strop a urobiť cenové porovnanie filigránový strop vs. monolit.

Vencový uholník – efektívne riešenie debnenia venca

Na ďalšie zefektívnenie výstavby vám ponúkame vencové uholníky. Použitím týchto uholníkov rýchlo a jedným krokom vyriešite debnenie, osadenie tepelnej izolácie.
Atikový prefabrikát – podstatne urýchľuje výstavbu konštrukcie atiky, šetrí náklady a ponúka trvalú hodnotu na dlhé obdobie. 

Viac informácií a príklady realizácií na www.leitl.sk

Zdroj: PR článok Leitl Slovakia s.r.o.