Galéria(4)

Druhý domov: firemné sídlo plné svetla a skla na Dunaji

Začínali na internáte, ale čoskoro si mladí programátori museli nájsť skutočné kancelárie. Dnes Vacuumlabs zamestnáva viac ako 300 ľudí, má pobočky v Amerike, Európe a Ázii a súčasťou príbehu, ktorý sa začal v Bratislave, je už aj česko-slovenská spoločnosť VERTI.

Detail dvojitého proskleni u bezramové pričky VERTI PANORAMA
Jednací místnost a Bezrámová dvojito presklená priečka VERTI PANORAMA
Zasedací mistnost a bezrámová dvojito presklená priečka VERTI PANORAMA
Bezrámová dvojito presklená priečka VERTI PANORAMA

Hľadanie novej adresy v centre Bratislavy

Spoločnosť Vacuumlabs pôvodne sídlila v Starom Meste. Požiadavky na nové priestory a ich coworkingové centrum The Spot boli jasné – zostať v blízkosti centra s dobrou dostupnosťou MHD. Voľba padla na SKY PARK Offices. V modernej sklenenej budove využíva Vacuumlabs šesť poschodí a sklenené priečky VERTI tu elegantne rozdeľujú priestory. Architektonického návrhu sa ujal ateliér Ardeline.

Kancelária a bezrámová dvojito presklená priečka VERTI PANORAMA
Kancelária a bezrámová dvojito presklená priečka VERTI PANORAMA | Zdroj: VERTI

Pracovný priestor, v ktorom sa cítite ako doma

Mottom projektu je Domov mimo domova. Kladie veľký dôraz na priateľskú atmosféru, príjemné prostredie a akustický komfort. „Preto nešetríme na tichu.“ Po tejto vete projektového manažéra Vacuumlabs Jána Valička bolo jasné, že sú s VERTI na rovnakej vlne. Väčšinu priestoru zaberá THE SPOT – najväčší coworking na Slovensku, ktorý Vacuumlabs vlastní a je aj jeho najväčším nájomcom.

Relaxační místnost a dvojito presklená priečka VERTI PANORAMA
Relaxačná miestnosť a dvojito presklená priečka VERTI PANORAMA | Zdroj: VERTI

Sklenené priečky VERTI ladia s budovou

„Sklo mám rád pre jeho vzdušnosť. Nerád pracujem pri umelom svetle a sklo prepúšťa dostatok prirodzeného svetla. Rozhodne sme sa chceli vyhnúť oddeľovaniu priestorov sadrokartónom, kedy by vznikli izolované kancelárie a dlhé tmavé chodby.“ komentuje Ján Valiček.

Sklenené priečky VERTI tak boli jasnou voľbou. Hodia sa aj k celkovému charakteru budovy a vďaka nim sa naskytá krásny výhľad na okolie. Rôzne polepy skiel navyše umožňujú dizajnovú variabilitu.

Dveře na celou výšku a Bezrámová dvojito presklená priečka VERTI PANORAMA
Dvere na celú výšku a bezrámová dvojito presklená priečka VERTI PANORAMA | Zdroj: VERTI

Pestrá škála akustických riešení

Kancelárie a telefónne miestnosti oddeľujú priečky VERTI PANORAMA s vynikajúcim akustickým komfortom – vzduchový útlm je až 46 dB. Vo veľkej multimediálnej zasadačke nájdete bezrámové priečky VERTI AERO. „Každá miestnosť funguje ako jedinečný priestor s iným názvom, farebným tónom a štýlom. Riešili sme aj protipožiarne priečky, ktoré museli spĺňať špecifické podmienky a klientovi sme pomohli s ich schválením,“ dodáva manažérka VERTI Eva Nedelková.

Ján Valiček si pochvaľuje: „Spoločnosť VERTI splnila všetky naše požiadavky. Oceňujem ich zmysel pre detail – prišli s riešením, ako prepojiť priečky medzi miestnosťami a obložiť kolmú sadrokartónovú stenu a komunikovali priamo s architektmi. Boli nám kedykoľvek k dispozícii, čo je pri stavbe nevyhnutnosť. Príjemne nás prekvapila proaktivita – keď sa pri montáži priečky zistilo, že je nesprávne pripravené uchytenie a sklo treba zrezať, VERTI okamžite našla sklenára a do 2,5 hodiny od odvozu bola priečka späť pripravená na montáž!“

Manažérka projektu Eva Nedelková, VERTI SK s.r.o
Manažérka projektu Eva Nedelková, VERTI SK s.r.o | Zdroj: VERTI

O spoločnosti VERTI

VERTI je český výrobca interiérových sklenených priečok, ktorý sa stal jedným z lídrov na českom a slovenskom trhu. Do portfólia spoločnosti patria sklenené priečky s kovovými a drevenými profilmi, ale aj bezpečnostné a protipožiarne priečky, variabilné mobilné steny a vstavky do hál. Spoločnosť sa nebojí výziev v podobe atypických oblúkových priečok. Priečky VERTI sa realizujú po celej Českej a Slovenskej republike. Showroom môžete navštíviť v Prahe a v Brne.

O spoločnosti Vacuumlabs

„Vacuumlabs pomáha finančne technologickým projektom pri vytváraní inovatívnych produktov. Vďaka svojim bohatým skúsenostiam je nielen pri vývoji, ale často aj pri samotnej implementácii riešenia,“ predstavuje Vacuumlabs projektový manažér Ján Valiček. V Česku sa spoločnosť podieľa na projekte odložených platieb Twisto a globálne spolupracuje napríklad s hongkonským finančným domom Standard Chartered alebo americkou bankovou platformou Daylight.

Zdroj: PR článok VERTI s.r.o.