The Mill

Kanceláriám nezvoní umieráčik. The Mill získal financovanie

Projekt The Mill na novovznikajúcom mestskom bulváre Mlynské nivy vďaka dostatočnej obsadenosti získal plné stavebné a investičné financovanie od UniCredit Bank. S výstavbou chcú začať na jeseň tohto roka. 

Trh s komerčnými projektmi je ovplyvnený koronakrízou a žiadatelia o financovanie developerských projektov musia spĺňať podstatne prísnejšie kritériá. The Mill je ešte len vo fáze prípravných prác, no obsadených má už viac ako 50 percent priestorov, čo bolo kritériom na získanie bankového financovania.

Pre biznis ide o dobrú správu a signál, že dopyt po nových administratívnych priestoroch stále pretrváva. Developerovi – Immocapu  poskytla UniCredit Bank stavebné financovanie vo výške 44 milónov eur a investičné financovanie v hodnote 50 miliónov eur.

The Mill do Bratislavy prinesie prenajímateľnú plochu veľkosti 25 700m², z toho na kancelárske účely bude určených približne 25 000m² a 700m² bude vyhradených pre obchody a služby. Výstavba sa začala vo februári 2021 asanáciou existujúcej stavby, pričom jeho realizácia by mala byť ukončená v roku 2023.

Pridanou hodnotou pre budúcich užívateľov bude komplexné cyklistické zázemie na prízemí budovy, škôlka a veľká fitzóna. V rámci projektu budú riešené aj okolité plochy zelene s vybavenosťou.

Návrh The Mill vzišiel z medzinárodnej architektonickej súťaže, ktorej víťazom sa stal ateliér D K L N. Administratívna budova počíta so 17 nadzemnými podlažiami s typickou rozlohou prenajímateľnej plochy 1 800 m2 a 4 podzemnými podlažiami, v ktorých budú podzemné garáže so 400 parkovacími miestami. Budova bude disponovať certifikátom zelenej budovy LEED Gold.

raj