CIJ Awards Immocap Lakeside Park 02

Administratívny komplex Lakeside Park 02 zabodoval v ankete CIJ Awards

Lakeside Park 02, ktorý vznikol v spolupráci spoločností Immocap a WOOD&Company, získal až dve prestížne ocenenia v ankete CIJ Awards - Best office development a Best new office tenant lease transaction.

„Trh komerčných realít zistil, že flexibilitou a inováciami sa dá dosiahnuť úspech aj v krízových či pandemických časoch. Tieto ocenenia nám to len potvrdili a som veľmi pyšný na náš skvelý tím,“ povedal  Martin Šramko, CEO spoločnosti Immocap.

Výstavba budovy sa riadila filozofiou Kaizen vďaka spolupráci s renomovanou japonskou stavebnou spoločnosťou Takenaka, pre ktorú to bol prvý projekt tohto typu na Slovensku. Aj aplikovanie ekologických postupov a materiálov vynieslo Lakeside Park 02 prvenstvo vo využívaní nízkouhlíkového hliníka na elementový fasádny systém či dverové a okenné konštrukcie. Budova ašpiruje na zelený certifikát LEED Gold.

Lakeside Park 02
Lakeside Park 02 | Zdroj: Immocap, Wood Company

„Každý, kto za posledné 2 roky niečo staval, asi dá za pravdu, že to bolo dosť náročné obdobie. Aj preto si toto ocenenie mimoriadne vážime. Lakeside park 02 začal písať mimoriadne úspešný príbeh a teším sa, že WOOD&Company sú jeho súčasťou,“ skonštatoval investičný riaditeľ  WOOD&Company Martin Šmigura.

Budova Lakeside Park 02 sa profiluje ako technologicky vyspelá a komfortná budova s príjemným prostredím a dostupnou lokalitou. Ako prvá na Slovensku má označenie Anti-Covid administratívna budova, čo potvrdilo dôraz na bezpečnosť a hygienu.

Zatiaľ najväčším nájomcom v auguste tohto roka bola slovenská technologická spoločnosť Innovatricsktorá si tu prenajala dve podlažia.

Lakeside Park 02 na trh prináša 14 370 m2 kancelárskych plôch na 12 poschodiach s výhľadom na panorámu Malých Karpát a jazero Kuchajda. Projekt vyniká najmä svojím udržateľným konceptom a viacerými technologickými inováciami. Medzi firmami, ktoré tu budú sídliť, sú spoločnosti ako Plzeňský Prazdroj, Innovatrics, Zľava Dňa, Reming Consult, Etops, DaneTax, Malina, UP Slovensko a Adifex.

Prestížna anketa CIJ Awards má na Slovensku už 18-ročnú tradíciu v oceňovaní tých najúspešnejších v oblasti realít. Okrem odbornej poroty sa do hlasovania o najlepšie komerčné projekty môže zapojiť aj verejnosť. Projekty sú oceňované v šiestich hlavných kategóriách: development, transakcie, manažment, služby, environment, grand finale.

Lakeside Park 02

Lokalita: križovatka Tomášikovej a Vajnorskej ulice, Bratislava
Investori: ImmocapWood &Company
Architekt: Ateliér.team ABJ
Plocha kancelárskych priestorov: 14 370 m2

Počet parkovacích státí: 310 (podzemie)
Kancelárie a retail Lakeside Park 01 a Lakeside Park 02: vyše 40 000 m2
Realizácia: 1Q/ 2020 – 2022