Administratívny objekt Lakeside Park 02 v Bratislave

Do Lakeside Parku 02 sa od septembra sťahujú prví nájomcovia

Partneri sekcie:

Kolaudačné rozhodnutie na tento administratívny komplex s 12 nadzemnými podlažiami v bratislavskom Novom Meste nadobudlo právoplatnosť 9. augusta 2022.

Budova je výsledkom spolupráce developerskej spoločnosti Immocap a investičnej skupiny WOOD &Company. Prvým nájomcom sa stala spoločnosť Plzeňský Prazdroj, ktorý si Lakeside Park 02 zvolil za svoju centrálu ešte koncom roka 2020.

Zatiaľ najväčším nájomcom je slovenská technologická spoločnosť Innovatrics, ktorá si tu prenajala dve podlažia. V nových priestoroch pri jazere Kuchajda budú sídliť aj spoločnosti Zľava Dňa, RemingConsult, Etops, DaneTax, Pressburg AM, UP Slovensko či Adifex. Martin Šmigura, investičný riaditeľ WOOD & Company, ktorá sa spolupodieľa na výstavbe projektu, konštatoval, že Lakeside Park spolu s Lakeside Park 02 teraz ponúka viac ako 40-tisíc m2 prenajímateľnej plochy.

Budova Lakeside Park 02 sa profiluje ako technologicky vyspelá a komfortná budova s príjemným prostredím a dostupnou lokalitou. Ako prvá na Slovensku má označenie Anti-Covid administratívna budova, čo potvrdilo dôraz na bezpečnosť a hygienu.

Výstavba budovy sa riadila filozofiou Kaizen vďaka spolupráci s renomovanou japonskou stavebnou spoločnosťou Takenaka, pre ktorú to bol prvý projekt tohto typu na Slovensku. Aj aplikovanie ekologických postupov a materiálov vynieslo Lakeside Park 02 prvenstvo vo využívaní nízkouhlíkového hliníka na elementový fasádny systém či dverové a okenné konštrukcie. Budova ašpiruje na zelený certifikát LEED Gold.

Lakeside Park 02 na trh prináša 14 370 m2 energeticky efektívnych kancelárskych plôch na 12 nadzemných podlažiach. Rozloha typického podlažia dosahuje viac ako 1 200 m2. V priľahľom exteriéri budovy je verejný priestor v podobe zeleného parku a veľkého cyklozázemia. Lakeside Park 02 počíta aj s vybudovaním 310 parkovacích miest na 3 podzemných podlažiach a s novými parkovacími kapacitami v exteriéri.

 

Lakeside Park 02

Lokalita: križovatka Tomášikovej a Vajnorskej ulice, Bratislava
Investori: ImmocapWood &Company
Architekt: Ateliér.team ABJ
Plocha kancelárskych priestorov: 14 370 m2

Počet parkovacích státí: 310 (podzemie)
Kancelárie a retail Lakeside Park 01 a Lakeside Park 02: vyše 40 000 m2
Realizácia: 1Q/ 2020 – 2022

(mv)