/ Biznis /

Zo skalického závodu Protherm Production prúdia dobré správy, objem výroby medziročne vzrástol

Zavod Protherm Production
Zdroj: Protherm Production

Hospodárske výsledky závodu v Skalici, zameraného na výrobu vykurovacích zariadení, potvrdili ďalší úspešný rok. Objem výroby v roku 2021 v porovnaní s predošlým rokom narástol o 17 percent.

Závod Protherm Production zo Skalice získal minulý rok prestížne ocenenie Trend TOP Firma roka za vynikajúce hospodárske výsledky a jedinečný príbeh firmy. Spoločnosť tiež hlási, že si dokázala poradiť aj s pretrvávajúcou nepriaznivou situáciou.

Situácia vo výrobe

V závode Protherm Production za uplynulý rok vyrobili 828-tisíc zariadení pre vykurovanie a ohrev teplej vody, čo predstavuje medziročný nárast o 122-tisíc produktov. Rast spoločnosť dosiahla aj napriek pretrvávajúcej pandémii a surovinovej kríze. „Situáciu sme zvládli vďaka správnym dlhodobým prognózam, objednávkam vopred a diverzifikácii dodávateľov,“ vysvetlil Peter Kuba.

Podarilo sa zvládnuť aj výpadky pracovníkov kvôli koronavírusu. „Počet našich zamestnancov zároveň medziročne stúpol o 150 na súčasných 851,“ potvrdila Zuzana Šimonovičová, manažérka pre ľudské zdroje z Protherm Production.

Výroba v Skalici
Výroba v Skalici | Zdroj: Protherm Production

Ekologickejšie produkty

V roku 2021 v závode rástla výroba kontinuálne, na všetkých výrobných linkách. Najviac však stúpol záujem o šetrnejšie a ekologickejšie produkty. Spoločnosť už v úvode roka vybudovala nový priestor pre dve montážne linky na produkciu vnútorných jednotiek tepelných čerpadiel. Išlo o rozsiahle zmeny a stavebné úpravy existujúcich výrobných hál. Následne linky uviedla do prevádzky a odštartovala výrobu produktu v objeme 35-tisíc kusov.

Najvýraznejší nárast zaznamenali v produkcii praktických elektrických prietokových ohrievačov vody, určených najmä pre nemecký trh. Skalický závod ostáva naďalej lídrom v produkcii závesných plynových kondenzačných kotlov a tiež elektrických kotlov. Najväčší podiel exportu smeruje do Nemecka, Belgicka a ostatných krajín Európy.

Protherm Production, red
KategórieAktuálne, BiznisZnačky