7H9A5684

Tower 115 novým miestom pre ministerstvo investícií. Bude mať dva oddelené vstupy

Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Slovenskej republiky (MIRRI)  plánuje sťahovanie v troch etapách do nových priestorov v blízkosti mosta Apollo v širšom centre Bratislave.

Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Slovenskej republiky (MIRRI)  plánuje sťahovanie v troch etapách do nových priestorov v blízkosti mosta Apollo v širšom centre Bratislave.

Rezort, ktorý vedie ministerka Veronika Remišová (strana Za ľudí), informoval ASB, že predpoklad trvania presťahovania sa všetkých pracovísk do nových priestorov je do konca februára 2023. Začiatok sťahovania sa je plánovaný na júl 2022.

Tower 115, interiér
Tower 115, interiér | JTRE

Všetci zamestnanci v jednej budove

Verejnú súťaž ministerstva na prenájom nových priestorov vyhrala v roku 2021 ponuka Toweru 115. V prípade presťahovania ministerstvo tvrdí, že ušetrí na desaťročnom nájomnom 7,4 milióna eur oproti nájomným zmluvám na budovy ministerstva podpísaným za minulých vlád.

Rezort regionálneho rozvoja a investícií sa presťahuje zo 7 prenajímaných budov po celej Bratislave všetkých svojich zamestnancov aj zamestnancov Národnej agentúry pre sieťové a elektronické služby.

MIRRI bude mať vlastné recepcie

 V súvislosti s príchodom nového nájomcu prechádza administratívna budova Tower 115 premenou, ktorá sa dotkne všetkých nájomcov. „Najvýraznejšie sa zmena týka hlavnej vstupnej lobby. Vzniknú tam dva samostatné oddelené vstupy s vlastnými recepciami, jeden pre MIRRI a druhý pre zvyšných nájomcov v budove,“ uviedol hovorca developera JTRE Daniel Suchý. Všetky priestory, ktoré obsadí MIRRI, budú pripravené podľa ich požiadaviek.

Zmeny sa dotknú aj kantíny s novým interiérom a vybavením kuchyne. Technickým vylepšením prejde tiež kaviareň a ďalšie prevádzky služieb. Vznikne kompletne nové zázemie pre cyklistov, kde nájdu sprchy, prezliekarne a sociálne zariadenia. Pribudnú elektronabíjacie stanice v parkovacom dome.

7H9A5682
Z budovy Tower 115 zmizlo logo JTRE ešte pred sťahovaním MIRRI. | Zdroj: Miro Pochyba
Monika Voleková