Partneri sekcie:

City Center a Family Center doplnia vznikajúce nitrianske obchodné centrá

Po otvorení Centra Nitra v apríli (ku ktorému sa plánuje onedlho pristavať aj druhá etapa) a dostavaní obchodného centra EuroMax v decembri minulého roka pribudnú v Nitre ďalšie obchodné centrá.

Medzi sídliskom Klokočina a Mlynárcami pripravuje bratislavská spoločnosť Alfa Development, s. r. o., výstavbu obchodného centra City Center. Na ploche približne 10-tisíc štvorcových metrov bude 15 až 20 obchodov. Investícia dosiahne okolo 300 miliónov korún. Územné rozhodnutie sa očakáva v priebehu januára a začiatok výstavby je plánovaný na jeseň. Pre verejnosť sa centrum otvorí na jar 2008.

Na sídlisku Klokočina má vzniknúť aj Family Center. Investorom je bratislavská spoločnosť Agoria Holding, s. r. o., ktorej najvýznamnejším podielnikom je rakúska Real Holding GmbH z Linzu. Projekt už získal územné rozhodnutie. Okrem toho – ako sme už na stránkach ASB písali – v Brezovom háji v Nitre pripravuje investičná spoločnosť Euro City Park výstavbu obchodno-spoločenského areálu City Park (časopis ASB 3/2006, str. 18) a spoločnosť Mlyny, a. s., plánuje na mieste bývalých nitrianskych mlynov postaviť centrum Mlyny (časopis ASB 12/2006, str. 16).

(mj)

KategórieStavebné podnikanie