/ Biznis /

Moderné pracoviská ohurujú nielen svojím dizajnom

Zdroj: IMMOFINANZ

Nová éra v kancelárskom sektore prináša množstvo zmien a výziev. Popasovať sa s nimi musia nielen prenajímatelia, ale aj nájomcovia. Rokmi zaužívané pracoviská vo veľkých open-space priestoroch ustupujú do úzadia a nahrádza ich dizajnový a flexibilný priestor prispôsobený novým spôsobom hybridnej práce. Cieľom je, aby sa ľudia v práci cítili rovnako dobre ako v prvotriednom hoteli a zároveň si užívali výhody moderných kancelárií.

Rozhovor s Adriánom Bódisom, country manažérom koncernu IMMOFINANZ pre Slovenskú republiku, ktorý vlastní sieť 27 kancelárskych budov myhive v siedmich krajinách Európy s prenajímateľnou plochou viac ako 600-tisíc m².

Máte bohaté skúsenosti so zavedením nových typov kancelárskych priestorov na viacerých európskych trhoch. Aké spoločné menovatele charakterizujú súčasné moderné pracoviská?

Kancelárie dneška musia mať vyššiu kvalitu aj funkčnosť, držať krok s novými hybridnými spôsobmi práce a hlavne flexibilitou. Mali by zaujať aj atraktívnym dizajnom a nadštandardnými službami, vďaka ktorým sa v nich zamestnanci budú cítiť ako v prvotriednom hoteli, so všetkou pohostinnosťou a potrebným zázemím.

Jednoducho, kancelária musí byť pripravená tak, aby sa v nej zamestnancovi pracovalo oveľa lepšie ako z domu.

Zdroj: IMMOFINANZ

Čím sa líši myhive od konkurencie?

Všetci nájomcovia v myhive Vajnorská (bývalé Polus towers) využívajú atraktívny priestor, kvalitné služby, pohostinnosť, všestrannú infraštruktúru nákupného centra VIVO! Bratislava, a, samozrejme, aj živú komunitu riadenú komunitným manažérom.

Náš coworkový priestor mycowork ponúka na rozdiel od klasických lowcostových coworkingov nadštandard a služby moderného sídla v kombinácii s flexibilitou coworkingu. Je dôležité podotknúť, že pracovné miesto je oveľa väčšie ako pri nízkonákladových coworkoch a je nadizajnované moderne a príjemne, nie ošumelo a chladne.

V rovnakom dizajne ako mycowork ponúkame privátne kancelárie myoffice s vlastnými sociálnymi zariadeniami a kuchynkou, ako aj pridanými all-inclusive službami upratovania, údržby, prípadne cateringom. Nájomca sa tak v súvislosti s priestormi nemusí o nič starať a môže sa plne venovať biznisu.

Privátnu kanceláriu myoffice s potrebnou výmerou je možné prenajať si už od jedného roka, a následne krátkodobo dopĺňať ďalšie pracoviská v zdieľanej kancelárii mycowork alebo využívať zdieľané zasadacie miestnosti. Hovoríme tomu flexibili­ta, ktorej hlavnou výhodou je to naj­dôležitejšie – nájomcovia platia len za priestory, ktoré využívajú a navyše v nadštandarde, ktorý si pochvaľujú.

Ako vyzerá dizajn a funkčnosť v každodennom fungovaní nájomcov?

Naše priestory mycowork a myoffice sú navrhnuté interiérovými dizajnérmi a prepracované do detailu, aby splnili očakávania nájomcov. A to vrátane rôznych typov funkčných miestností, špeciálneho nábytku vyrobeného na mieru, dostatku prirodzeného svetla, prísunu čerstvého vzduchu a množstva zelene.

Mycowork vás privíta v priestrannej lobby s pohovkami a kreslami slúžiacimi najmä na oddych ako vo vašej obývačke, neformálne stretnutia, konzumáciu jedál a nápojov či na krátku prácu jednotlivcov a malých skupín. Jej súčasťou je recepcia ponúkajúca služby concierge – nájomcom vieme zabezpečiť takmer všetko od opravy obuvi až po kyticu kvetín.

Nielen moderné, ale aj udržateľné kancelárie sú čoraz viac v kurze. Je po nich zvýšený dopyt?

Áno. Nájomcovia chcú, aby priestor, v ktorom budú riadiť svoj biznis, korešpondoval s ich víziou, hodnotami či podnikateľským konceptom. Našou dlhodobou stratégiou je dosiahnutie klimatickej neutrality nášho portfólia, jej súčasťou sú okrem iného aj certifikáty trvalej udržateľnosti ako indikátor environmentálneho dosahu budovy.

Rozhovor s Adriánom Bódisom, country manažérom koncernu IMMOFINANZ pre Slovenskú republiku, ktorý vlastní sieť 27 kancelárskych budov myhive v siedmich krajinách Európy s prenajímateľnou plochou viac ako 600-tisíc m².

Adrián Bódis country manažér IMMOFINANZ pre SR
Adrián Bódis
country manažér IMMOFINANZ pre SR | Zdroj: IMMOFINANZ

www.immofinanz.com/sk

Zdroj: PR článok IMMOFINANZ Services Slovak Republic, s.r.o.