image 90616 25 v1
Galéria(13)

Mestský mobiliár PRESBETON pre váš projekt

Partneri sekcie:

Spoločnosť PRESBETON je jedným z popredných českých výrobcov betónových produktov, jej hlavný sortiment tvoria exteriérové dlažby, murovacie prvky, doplnky exteriérovej architektúry a schodiskové prvky.

DSC 0042
DSC 0063
DSC 0394
DSC05648
kos SEISAVO DSC 0390
kvetinace DSC 0581
LAGUNA 2015  1
LEDGE2 DSC 0420

Výrobný program spoločnosti je veľmi flexibilný a snaží sa prispôsobiť požiadavkám zákazníkov a súčasným architektonickým trendom v súkromnom i verejnom sektore.

V mnohých mestách a obciach vznikajú nové oddychové a pešie zóny, renovujú sa mestské parky a budujú sa moderné športové ihriská. A práve v tejto oblasti má spoločnosť PRESBETON určite čo ponúknuť. Široká ponuka mestského mobiliára zahŕňa lavičky, kvetináče, stojany na bicykle, odpadkové koše a tzv. skateprvky.

Veľmi populárne sú betónové lavičky rôznych tvarov a veľkostí s drevenými sedadlami. Dodávajú sa v troch farebných modifikáciách – vo farbe dreva tík, palisander a mahagón. Súčasný trend však smeruje k jednoduchosti až striedmosti a do centra pozornosti sa dostávajú betónové posedenia v organickom tvare, koncipované takmer ako stavebnica alebo skladačka. Z jednotlivých dielcov možno vytvoriť zaujímavé zostavy, ktoré môžu plniť rôzne funkcie (sedenie, odkladacia plocha, športový prvok). Aj prvky na sedenie v tvare pravouhlých hranolov možno rôzne skladať. Vyrábajú sa z betónovej zmesi, použitý biely cement dodáva ich povrchu jasný a žiarivý vzhľad. V prípade potreby ich možno doplniť drevenými sedacími plochami.

A od betónových sedení je už len krôčik k skateboardovým prvkom, ktoré sú v prvom rade určené do skateparkov ako prekážky. Svoje miesto si však nájdu i na športových ihriskách. Niektoré z nich sú totiž navrhnuté priamo na skateboarding, iné majú primárne odpočinkovú funkciu. Tieto prvky sú väčšinou mobilné, takže plocha sa dá neustále prestavovať podľa potrieb, predstáv a úrovne skateboardistov. Jednotlivé prvky možno spolu kombinovať a vytvárať tak zaujímavé zostavy. Pre svoj zaujímavý dizajn sú aj obľúbeným doplnkom dnešnej modernej architektúry.

Nevyhnutnou súčasťou mestského mobiliára sú i kvetináče, ktoré pri vhodnom osadení príjemne oživia každý exteriér. Kvetináče PRESBETON sa štandardne vyrábajú v hladkom vyhotovení a v prírodnej farbe. Modernejšou verziou sú kvetináče COSTA, ktoré majú štvorcový alebo obdĺžnikový tvar a povrch ozdobený reliéfom. Zaujímavé sú kvetináče VELUTO s vymývaným povrchom, ktorý tvoria biele alebo čierne kamienky, prípadne mix farebných kamienkov. Ich elegantný kónický tvar je ozdobou každého exteriéru či interiéru.

S rozvojom cykloturistiky je v podstate nutnosťou použitie stojanov na bicykle na verejných priestranstvách, ako sú námestia, parky, cyklochodníky, a v okolí gastronomických a ubytovacích zariadení.


Všetky tieto výrobky sú mrazuvzdorné a môžu byť umiestnené v exteriéri po celý rok. Ich nespornou výhodou je dlhá životnosť a odolnosť.

Viac na www.presbeton.cz

ZDROJ: PR článok spoločnosti PRESBETON Nova