Štyri veže s ustupujúcimi zárezmi. Kvartet v Ľubľane stavia slovenský developer

V populárnej obytnej štvrti Šiška v slovinskej Ľubľane stavia slovenský developer CORWIN obytný súbor Kvartet. Za projektom, ktorý by mal byť dokončený koncom roka 2022, stojí známa kancelária OFIS arhitekti vedená jednou z najznámejších slovinských architektiek Špelou Videčnik.

Súbor štyroch veží so 16 podlažiami, ktoré budú rozmiestnené okolo parkovo upraveného priestranstva s rozlohou 4 000 m2, prinesie mix dostupného aj nadštandardného bývania v 217 jedno- až štvorizbových bytoch.

Architektonická kancelária OFIS arhitekti svoje idey pretavila do mnohých ocenených stavieb v Slovinsku a navrhla aj fasádu administratívnej časti polyfunkčného komplexu Einpark na Einsteinovej ulici v Bratislave. Aj v prípade Kvartetu kládla veľký dôraz na zeleň vrátane funkčných vegetačných striech či prípravy na výsadbu menších stromov a krovín na terasách vrchných piatich podlaží.

Interiér bytu v súbore Kvartet.
64 bytov s panoramatickými výhľadmi na mesto a Alpy sa vyznačuje väčšou svetlou výškou a štandardom vnútorného vybavenia.
Okolo súboru bude upravené priestranstvo s rozlohou 4 000 m².
Pre najvyššie poschodia budú charakteristické veľké terasy a ustupujúce zárezy.
Obytný súbor Kvartet bude pozostávať zo štyroch veží so 16 podlažiami.

Veľké terasy, ustupujúce zárezy

Investícia CORWINu patrí medzi najväčšie do sektora nehnuteľností a stavebníctva v krajine.

„Trh je do značnej miery nenasýtený. Masívny apetít po nových nehnuteľnostiach, vysoká kúpna sila a poddimenzovaná ponuka patria medzi faktory, pre ktoré považujeme Ľubľanu za veľmi perspektívny priestor na expanziu. Tunajšie menšie projekty sa orientujú skôr na prémiovejšiu klientelu, Kvartet však ponúkne kvalitné, ale zároveň na miestne pomery aj dostupné bývanie,“ vysvetľuje Michal Maco, Country Manager pre Slovinsko.

Najvyšších päť podlaží obytného súboru Kvartet je charakteristických veľkými terasami a ustupujúcimi zárezmi. Developer ich plánuje uviesť do predaja až neskôr ako separátny produkt pre náročnejšiu klientelu – Skyline Edition.

64 bytov nachádzajúcich sa na najvyšších podlažiach má priestranné terasy, panoramatické výhľady na mesto a vyššiu svetlú výšku. Horné (16.) podlažie v každej veži tvorí samostatný penthouse.

Pre najvyššie poschodia budú charakteristické veľké terasy a ustupujúce zárezy.
Pre najvyššie poschodia budú charakteristické veľké terasy a ustupujúce zárezy. | Zdroj: OFIS arhitekti

Parkovisko pre autá, stojiská pre bicykle

Pre obyvateľov Kvartetu bude k dispozícii 277 parkovacích miest (všetky v podzemí), ako aj 500 bicyklových stojísk. Kvartet nasleduje trend slovinskej metropoly, ktorá sa vydala cestou masívnej podpory cyklodopravy a pešej mobility.

Obytný súbor je situovaný v blízkosti hlavného ľubľanského cyklistického a prechádzkového okruhu PST. Neďaleko obytného súboru bolo nedávno otvorené najnovšie ľubľanské nákupné centrum Aleja, motoristi sa jednoducho a pohodlne napoja i na mestský obchvat. V okolí je železničná, ako aj viacero autobusových zastávok.

Kvartet by nemal zostať jediným projektom CORWINu v Ľubľane. V centre mesta už plánuje výstavbu najväčšieho a najmodernejšieho kancelárskeho komplexu v krajine. „V súčasnosti na ľubľanskom trhu s nehnuteľnosťami nie je väčší etablovaný hráč. CORWIN preto vidí v Slovinsku vysoký potenciál na budúci rast spoločnosti,“ dopĺňa Michal Hájek, Head of Sales & Marketing.

Okolo súboru bude upravené priestranstvo s rozlohou 4 000 m².
Okolo súboru bude upravené priestranstvo s rozlohou 4 000 m². | Zdroj: OFIS arhitekti

KVARTET

Miesto: Ľubľana, Slovinsko
Developer: CORWIN a.s.
Architekti: OFIS ARHITEKTI
Termín realizácie: 3. Q/2020 – 4. Q/2022
Počet bytov: 217

Ľudovít Petránsky (redakčná úprava)