Výstavba projektu Agáty v Bratislave-Dúbravke.

Bratislavské Agáty lákajú ľudí na domy. V predaji prevažuje hotovosť nad hypotékami

Partneri sekcie:

V rezidenčnom projekte Agáty, ktorý Cresco Real Estate stavia od januára 2022, je hotová hrubá stavba bytového domu. Aktuálne realizuje najmä montáž okien a inštalácií ako elektrické rozvody, kúrenie či rozvody zdravotechniky. Čoskoro začne omietať prvé byty.

Súčasne prebieha dokončovanie hrubej stavby 29 domov. „V exteriéri projektu už máme ukončené takmer všetky inžinierske siete a začíname s úpravou terénu pre plánované komunikácie,“ uviedol pre ASB riaditeľ výstavby Ladislav Hoffman.

Projekt ponúka 1- až 5-izbové byty od vyše 140-tisíc eur do viac ako 750-tisíc eur. Najväčší záujem je o byty a apartmány, najmä o 2-izbové a 3-izbové byty. „V projekte sme nerobili kvalitatívny rozdiel medzi bytom a apartmánom, oba sú rovnocenné a spĺňajú rovnaké štandardy. V poslednom období však zaznamenávame zvýšený dopyt aj po domoch,“ konštatoval o dopyte záujemcov.

Súčasťou projektu Agáty bude aj vodná plocha.
Súčasťou projektu Agáty bude aj vodná plocha. |

Aktuálne prichádza viac hotovostných klientov ako hypotekárnych. V porovnaní s rokom 2022 je väčší počet klientov, ktorí kupujú nehnuteľnosti za vlastné prostriedky a nie na hypotéku. Klesol aj podiel investičných kupujúcich.

Na otázku, či evidujú záujem o projekt vo vlnách, Hoffman odpovedal, že aj Agáty podliehajú bežným fluktuáciám záujmu na trhu s nehnuteľnosťami. Štandardne slabšie je obdobie okolo Vianoc až do februára a letné mesiace, keď ľudia skôr dovolenkujú, ako riešia nové bývanie. V ostatných obdobiach je záujem vyrovnaný s výnimkou posledným mesiacov, keď evidujú zvýšený záujem o kúpu domov v Agátoch.

Agáty, Bratislava-Dúbravka

Investor:
CRESCO REAL ESTATE
Architekt: COMPASS, Martin Vojta Architekti
Náklady: 43,5 milióna eur
Hlavný zhotoviteľ: DYNAMIK HOLDING
Počet apartmány: 44
Počet bytov: 77
Počet domov: 29
Počet parkovacích miest: 237
Zastavaná plocha: 6 150 m2
Úžitková plocha: 14 625 m2
Realizácia: 01/2022 – 01/2024