CRHouse v sebe spája kreativitu a kvalitu pre komfortné bývanie

image 100861 25 v1

Autori projektu CRHouse, architekti zo štúdia APEX A, mu dali úplne jednoduchý popis – myšlienky s budúcnosťou. Hoci na začiatku bola inšpirácia minulosťou, konkrétne spoločným bývaním rodiny v kompaktnom obytnom priestore, kde mali všetci k sebe akosi bližšie.

Táto idea sa preniesla práve do kompaktného projektu CRHouse. Na obytnej ploche necelých 80 m2 sa postupne v priestore „vynárajú“ jednotlivé obytné miestnosti. Cez jednoduché zádverie sa vojde priamo do kuchyne spojenej s obývačkou. Na túto časť hneď nadväzuje technické zázemie a šatník. Tie susedia s centrálnou časťou, ktorá je určená deťom. Môže byť jednou veľkou herňou (s unikátnym priestorom v podstreší), ktorá sa dá rozčleniť, keď deti vyrastú. Zadnú časť domu tvorí rodičovská spálňa a je tu aj kúpeľňa pre všetkých členov rodiny. Každá časť priestoru je veľmi efektívne využitá, nič nepôsobí stiesnene alebo prekombinovane.

Pre realizáciu tohto projektu navrhli architekti využiť kvalitné CRH stavebné materiály – cement, betón, kamenivo. Celý plášť domu bude z betónu, nosné steny sú navrhované tiež z betónových tvárnic. Strecha môže byť urobená veľmi neštandardným spôsobom z drenážneho betónu.
Aj vnútorný dizajn je tvorený kombináciou pohľadového betónu a dreva, všetko spolu tvorí harmonický celok v čistých a jednoduchých líniách.

Inšpiráciou pre tento projekt bola aj oslava 10. výročia CRH značkových balených cementov. Spája sa v ňom kreativita a prvotriedne stavebné materiály.

Viac na www.crhcement.sk a www.apex-arch.sk