Bory Novy Dvor 1. etapa 05
Galéria(19)

Prvá etapa projektu Nový Dvor pekne demonštruje, ako sa Bory rozvíjajú

Partneri sekcie:

Projekt Bory Nový Dvor priniesol v rámci prvej etapy 287 bytov v deviatich bytových domoch so štyrmi až šiestimi nadzemnými podlažiami a ponúka kvalitnú architektúru. Je súčasťou zóny Bory situovanej medzi bratislavským Lamačom a Devínskou Novou Vsou.

Územie ponúkne okrem bývania občiansku vybavenosť komerčného aj nekomerčného charakteru vrátane nemocnice a nákupného centra. Architektonické riešenie od ateliéru Vallo Sadovsky Architects spája bytové domy do obytných blokov so spoločným podzemným parkovacím podlažím.

Jednotlivé bytové domy sú teda umiestnené na pódiách, ktorých strechy sú navrhnuté ako zelené priestory a využívané obyvateľmi prislúchajúceho obytného bloku ako poloprivátne zóny.

BH2 SUNSET lowres 1076
Bory Nový Dvor, 1. etapa
Bory Nový Dvor, 1. etapa
Bory Nový Dvor, 1. etapa
Bory Nový Dvor, 1. etapa
Bory Nový Dvor, 1. etapa
Bory Nový Dvor, 1. etapa
Bory Nový Dvor, 1. etapa

Súčasťou projektu je aj centrálny verejný park, pričom celková plocha zelene dosiahne viac ako 12-tisíc m2. Autorom návrhu verejných priestorov a parku je ateliér LABAK – laureát ceny za architektúru v kategórii exteriér.

Dominantným prírodným prvkom parku je jazierko prepojené s malým námestím, na ktorom sú situované priestory pre menšie prevádzky, ako sú napríklad kaviarne či malé obchodíky. Park nie je tým jediným, čo má obyvateľom spríjemniť bývanie.

Bory Nový Dvor, 1. etapa
Bory Nový Dvor, 1. etapa | Zdroj: Penta Real Estate

„Obyvatelia určite ocenia okrem priestranného parku aj multifunkčné ihrisko či poloprivátne vnútrobloky s posedením a detskými ihriskami. Rovnako budú mať v blízkosti k dispozícii aj nákupné centrum Bory Mall, Nemocnicu novej generácie či materskú školu,“ spresňuje Alexandra Grič, riaditeľka predaja v Penta Real Estate Slovensko. Okrem toho pribudlo aj 405 parkovacích miest.

Zatiaľ čo prvá etapa projektu Bory Nový Dvor je dokončená a skolaudovaná, v jej bezprostrednom susedstve je vo výstavbe druhá etapa. Tá ponúkne 1- až 4-izbové byty, ktoré sa budú nachádzať v 9-bytových domoch so štyrmi až šiestimi podlažiami a budú rozdelené do štyroch obytných blokov.

Všetky bytové domy budú mať jednopodlažné podzemné garáže s pivničnými kójami. Celkovo má vzniknúť 448 parkovacích miest, z toho 237 vonkajších a 211 vnútorných.

Bory Novy Dvor 1. etapa 08
Bory Novy Dvor 1. etapa | Zdroj: Penta Real Estate

Bory Nový Dvor, 1. etapa, Bratislava-Devínska Nová Ves, rezidenčná stavba

Investícia: 33 mil. €
Investor:  Penta Real Estate
Architekt: Vallo & Sadovsky Architects
Zhotoviteľ hrubej stavby: SKANSKA SK
Zastavaná, úžitková plocha: 17 045 m2
Počet bytov: 287
Realizácia: 3. Q/2018 – 2. Q 2021

Článok bol publikovaný v ASB Špeciáli TOP 50 2022.