Lavička návrhárov Vrtiška a Žák
Galéria(8)

Lavička návrhárov Vrtiška a Žák s ocenením Red Dot v kategorii Urban Design

Partneri sekcie:

Dizajnéri ponechali jednoduchosť, pridali rafinovanosť tvaru a jemnosť detailu. Výsledkom je originálny a absolútne súčasný dizajn, ktorý je však všetkým archetypálne blízky.

Dizajnérska dvojica Roman Vrtiška a Vladimír Žák predstavuje svoje moderné poňatie tradičnej betónovej lavičky. Obaja už vytvorili niekoľko veľmi úspešných prvkov na sedenie pre značku mestského nábytku mmcité, ktoré sú rozšírené v parkoch po celom svete.

Ich najnovší výtvor sa volá Reforma a ešte pred uvedením na trh zaujal odbornú porotu súťaže Czech Grand Design Awards. Reforma sleduje túto funkciu. Sledujte vo svojich mestách.

Všetci ich poznáme. Zarastené, v žihľave, ďaleko od pekných miest. Nevzhľadné betónové lavičky s jednoduchými drevenými panelmi nájdete po celom svete. Dizajnéri Roman Vrtiška a Vladimír Žák ukazujú, ako málo stačí na to, aby sa vrátili na výslnie.

Prinášajú modernú interpretáciu tohto prehliadaného prvku. Zachovali jednoduchosť, pridali rafinovanosť tvaru a jemnosť detailov v zaoblenej základni. Výsledkom je originálny a úplne moderný dizajn, ktorý je všetkým archetypálne známy. Pre oboch dizajnérov je to zároveň prvá práca s betónom.

Lavička Reforma
Lavička Reforma | Zdroj: mmcité

„Reforma vychádza z redizajnu moderného archetypu lavičky v podobe betónových nôh a drevenej sedacej časti. Našou snahou bolo pozdvihnúť ikonickú formu parkovej lavičky a vdýchnuť jej výrazovo súčasnejšiu tvár,“ vysvetľuje Roman Vrtiška pre stránku nncité.com a jeho kolega Vladimír Žák dodáva:

„Tak vznikla kolekcia Reforma, založená na organicky jemne tvarovaných betónových nohách a kontrastujúcich drevených latách tvoriacich sedadlo a chrbtovú opierku.“

Lavička návrhárov Vrtiška a Žák
Lavička návrhárov Vrtiška a Žák
Lavička Reforma
Lavička Reforma
Lavička Reforma
Lavička návrhárov Vrtiška a Žák
Lavička návrhárov Vrtiška a Žák

mmcité, red