Najkrajšie kancelárie na Slovensku

image 99434 25 v1

Na úspešnú premiéru z minulého roka nadviazal druhý ročník súťaže o najinšpiratívnejšie pracovné prostredie na Slovensku – Office roka. Víťaza v každej kategórii vyberala päťčlenná medzinárodná odborná porota, ktorá za absolútneho víťaza vybrala spoločnosť Profesia.

Do 2. ročníka súťaže, ktorú opäť usporiadala spoločnosť CBRE, postúpilo napokon 36 finalistov. Tí súťažili o víťazstvo v kategóriách Zdravá kancelária, Smart kancelária, Kancelária ako DNA firmy a tiež o titul absolútneho víťaza súťaže. Do medzinárodnej poroty tentokrát zasadli aj odborníci zo zahraničia – architekti Ian Bogle z Veľkej Británie, Friedrich Passler z Rakúska či expert CBRE na pracovné prostredie pre strednú a východnú Európu Martin Pongratz (Rakúsko). Slovensko v porote zastupovali Šimon Šicko z PixelFederation a Tomáš Jaššo zo spoločnosti Slovanet.

Konkurencia rastie

„Konkurencia súťažných kancelárií bola tento rok mimoriadne silná. Je to jasným dôkazom toho, že firmám na Slovensku skutočne záleží na modernom a inšpiratívnom pracovnom prostredí, ktoré je dnes veľmi dôležité v boji o udržanie alebo získanie nových talentovaných zamestnancov. Sme radi, že spoločnosti, ktoré sa prihlásili do našej súťaže, idú príkladom ostatným,“ hovorí výkonný riaditeľ CBRE Slovensko, Tomáš Hegedűš.

Porotcovia svojim hlasovaním zvolili TOP 10 najkrajších a najinšpiratívnejších kancelárií tohto ročníka súťaže. Prvú desiatku tvoria nasledovné spoločnosti (v abecednom poradí): Arval, Baumit, Campus 0100, Cisco, ČSOB, EY, Johnson Controls International, Profesia, Swiss RE a Sygic.

S medzinárodnou úrovňou

Súťaž urobila dojem aj na Iana Bogla, uznávaného architekta z britskej spoločnosti Bogle Architects. „Zaujalo ma množstvo zaujímavých kombinácií materiálov a špičkových riešení. Môžem si dovoliť s čistým svedomím povedať, že viaceré kancelárske koncepty zo Slovenska by dokázali uspieť aj na medzinárodnej scéne,“ tvrdí Bogle. O výbornej kvalite pracovného prostredia vo viacerých firmách na Slovensku hovorí aj rakúsky architekt Friedrich Passler z architektonického štúdia AllesWirdGut (AWG).

„Myslím si, že niektoré súťažné kancelárie dosahujú svetovú úroveň. Je pozoruhodné, že kvalita pracovného prostredia, ktorú môžeme vidieť, nezáleží na veľkosti spoločnosti. Vidieť, že mnohé firmy si už uvedomujú dôležitosť atmosféry v kancelárii a jej členenia na zóny, ktoré podporujú neformálnu komunikáciu.“ Svoj názor mohla v tomto ročníku súťaže vyjadriť aj verejnosť, a to formou internetového hlasovania. Vox populi rozhodol o tom, že najkrajšie kancelárie má spoločnosť SYGIC.

VÝSLEDKY OFFICE ROKA 2017

Absolútny víťaz Office roka 2017: PROFESIA

Interiér spoločnosti Profesia sa stal absolútnym víťazom súťaže Office roka 2017. Autorom návrhu je Ateliér Rudohradský.   Interiér spoločnosti Profesia sa stal absolútnym víťazom súťaže Office roka 2017. Autorom návrhu je Ateliér Rudohradský.

 
Víťaz kategórie Zdravá kancelária: SYGIC

Súčasťou interiéru Sygic je aj kuchyňa s kuchárom

Súčasťou interiéru Sygic je aj kuchyňa s kuchárom

 
Víťaz kategórie Smart kancelária: ­SYGIC

Tvorivosť v Sygicu je aj o inšpiratívnej hre Tvorivosť v Sygicu je aj o inšpiratívnej hre

 
Víťaz kategórie Kancelária ako DNA firmy: EY

Interiér spoločnosti EY sa stal víťazom kategórie Kancelária ako DNA. Jeho autorom je CBRE.   Interiér spoločnosti EY sa stal víťazom kategórie Kancelária ako DNA. Jeho autorom je CBRE.

 
Víťaz hlasovania verejnosti: SYGIC

“Kulisy” s prezentačnou časťou a hojdačkou v tvare lode v interiéri Sygic “Kulisy” s prezentačnou časťou a hojdačkou v tvare lode v interiéri Sygic

 

ZDROJ: OFFICEROKA.SK, REDAKČNÁ ÚPRAVA: ĽUDOVÍT PETRÁNSKY

Článok bol uverejnený v časopise ASB 3/2018.