Rekonštrukcia bytu 4
Galéria(9)

Rekonštrukcia (kedysi) neobývateľného bytu v štýle KENZO

Partneri sekcie:

Francúzsky módny dom KENZO založil v roku 1970 japonský dizajnér Kenzo Takada. Dnes je táto značka medzinárodným symbolom luxusného tovaru. Nesústreďuje sa len na oblečenie a módne doplnky, ale zaoberá sa tiež tvorbou jedinečných prvkov interiérového dizajnu. Olha Havelock Wood navrhla rekonštrukciu interiéru bytu, ktorá pripomína dizajnérske kúsky tejto značky a vzdáva poctu jej tvorcovi. A nielen to...

Neobývateľný, ale…

V roku 2012 oslovila majiteľka bytu Svetlana dizajnérku Olhu a požiadala ju o návrh premeny interiéru. Byt bol totiž absolútne neobývateľný, ale obe tušili, že pod nánosmi minulosti sa skrýva veľmi zaujímavý priestor, len na ňom treba popracovať.

Po očistení omietky a doplnených stavebných prvkov sa ukázalo, že dom má rámovú konštrukciu. Odstránili všetky steny, ktoré neboli nosné. Už len tento moment urobil veľa.

Kuchynská linka
Rekonštrukcia bytu 6
Kúpeľňa
Rekonštrukcia bytu 3
Spálňa
Rekonštrukcia bytu 5
Rekonštrukcia bytu
Rekonštrukcia bytu 2

Na mieru a s umeleckou hodnotou

Uprostred priestoru zostali dva betónové pylóny a dva stĺpiky. Nerovnosti betónu vyrovnali omietkou a všetky betónové časti natreli transparentným lakom. Zariadenie interiéru tvorí drevený nábytok vyrobený na mieru. Špecialitou sú originálne prvky slúžiace ako nábytok a dekorácia v jednom. Vďaka ním byt získal vysokú umeleckú hodnotu a špeciálnu atmosféru.

Jedinečné detaily

Izba s pohodlnou pohovkou poskytuje výhľad do záhrady a na okolitú prírodu. Za pohovkou stojí ako veľký kamenný ostrov mramorový stôl. Používa sa ako pracovný, dá sa použiť aj ako jedálenský, rodinný. Kovovú policu a nevšedný raňajkový stôl navrhla sama dizajnérka.

Neprehliadnite: Rekonštrukcia malého bytu so škandinávskym šarmom

Zelená stena tvorí bariéru medzi izbami a toaletou pre hostí. Jej odraz v zrkadle efekt znásobuje. Čo poviete na pohodlnú vaňu so stolčekom v kúpeľni, ktorá je súčasťou spálne? Bytu nechýba ani príjemná európsko-ázijská interiérová záhrada.

Kuchynská linka

 

Prispôsobí sa aktuálnym potrebám

Neveľký priestor bytu sa dizajnérke podarilo rozdeliť na niekoľko zón viacerými prvkami: posuvnými dverami, kamenným ostrovom, betónovými stĺpmi. Ako sme uviedli, hlavnou myšlienkou projektu bolo prispôsobiť detaily interiéru štýlu KENZO, čo sa jednoznačne podarilo (a možno ešte aj čosi viac…).

Vďaka kreatívnemu prístupu dizajnérky k premene kedysi neobývateľného miesta vznikol priestor, ktorý je možné bez námahy podľa potreby transformovať. Realizácia projektu trvala 18 mesiacov, klientka je s výsledkom veľmi spokojná.

Rekonštrukcia bytu 6

Sen o KENZO – rekonštrukcia bytu Dizajnérka: Olha Havelock Wood
Rok realizácie: 2012 až 2013
Sabína Zavarská
Zdroj a foto: Olha Havelock Wood