Cena red dot pre umývadlo Palomba Collection by Laufen

Asymetrická umývadlová misa č. 08 z kúpeľňovej kolekcie Palomba Collection by Laufen získala jedno zo svetovo najprestížnejších dizajnérskych ocenení red dot.

Túto „pečať“ kvality za výnimočný dizajn udeľuje každoročne expertná porota v medzinárodnej súťaži red dot design award produktom, ktoré presvedčia svojím inovačným stvárnením. Palomba Collection je projekt kúpeľňovej kolekcie, ktorý sa zrodil v spolupráci svetoznámej dizajnérskej dvojice Ludovica + Roberto Palomba a spoločnosti Laufen Bathrooms AG.

Medzinárodná porota zložená z renomovaných expertov v oblasti dizajnu posudzuje prihlásené produkty podľa viacerých kritérií: stupeň inovácie, funkčnosť, ergonómia, dlhodobá životnosť, ekologická zlučiteľnosť či kvalita proklamovaná samotným výrobcom.
 
V tomto roku posudzovala porota 2 548 produktov z podnikov zo 43 krajín. Odovzdávanie cien sa uskutoční 25. júna 2007 v priestoroch divadla Aalto-Theater v nemeckom Essene.

Po podujatí si prítomní budú môcť umývadlovú misu i všetky ostatné ocenené produkty obzrieť na mimoriadnej výstave. Potom bude misa počas jedného roka vystavená v red dot museum – na najväčšej stálej výstave súčasného dizajnu na svete.

Zdroj: Laufen
Foto: Laufen

KategórieInteriérový dizajn