image 86286 25 v1
Galéria(3)

Dizajnový butik Viktorie Beckam aj z bieleho cementu

Partneri sekcie:

Victoria Beckham otvorila svoj prvý butik v Londýne. Atraktívny kazetový strop bol vyrobený zo špeciálneho materiálu Ceton, na výrobu ktorého sa používa aj CRH biely cement. Celý butik je dielom architektky Farshidy Moussavi, ktorá žije vo Veľkej Británii. Pochádza z Iránu, vyučuje na Harvard University Graduate School of Design a jej významným dielom je stavba múzea súčasného umenia v Clevelande.

EB49NY
EB49Y6

Dizajnový obchod

Butik sa nachádza na Dover street v centre Londýna a je rozložený na troch poschodiach. Vo vnútri majú návštevníci skôr pocit, že sú v galérii ako v obchode s módou. Tento dojem je umocnený aj 4-metrovým širokým betónovým schodiskom. Celkový dojem je minimalistický, nie však chladný. Reflexné povrchy, zelené sklo, hladký betón a sedenie s prvkami amerického orecha sú hlavné použité materiály. Priestoru na prvom poschodí dominuje výnimočný kazetový stropom vyrobený z betónových prvkov.

Cement

Biely cement z CRH je vždy prvou voľbou pre pána Thalecka, ktorého spoločnosť vyrábala betónový strop. Tento portlandský cement ponúka oproti sivému množstvo výhod. Jedna vlastnosť bieleho cementu sa ukázala ako obzvlášť dôležitá. Bolo ho potrebné zafarbiť na rovnaký odtieň fľaškovej zelenej, ktorú mali aj sklenené prvky. To sa podarilo s použitím zelených a čiernych pigmentov. Pri sivom cemente po zafarbení nie je možné dosiahnuť takú jasnosť a žiarivosť. Technické vlastnosti bieleho cementu sú rovnako dobré ako pre sivý cement.

Stavba

Na stavbu sa použilo celkom 600 betónových prvkov. Všetky sa museli vyniesť ručne, nakoľko nebolo možné postaviť výťah. Betónové prvky dosahovali hrúbku iba 6 mm, čím sa podarilo dosiahnuť požadovanú váhu stropu do 30 kg na m2. V skutočnosti dokonca ešte menej –  len 24 kilogramov na meter štvorcový! Krátko pred otvorením bolo potrebné všetky prvky opäť demontovať a brúsením upraviť výslednú farbu, ktorá bola troche tmavšia oproti požadovanému odtieňu zelenej.

Otvorenie

Záujem zo strany verejnosti bol obrovský. Fanúšikovia a zvedavci čakali vonku už pred otvorením. Okrem oblečenia nájdu v butiku aj kabelky či dizajnové slnečné okuliare. Hlavne však celý butik nesie v sebe charizmu samotnej dizajnérky Viktorie Beckham.

www.crh-white.com
www.crhslovakia.com

ZDROJ: PR článok spoločnosti CRH (Slovensko) a.s.