Polyfunkčný súbor Jarabiny

Polyfunkčný súbor Jarabiny

Moderné bratislavské centrum, ktoré vzniká medzi Mostom Apollo a Starým mostom, zmení v blízkej budúcnosti nábrežie Dunaja na nepoznanie. Celá koncepcia revitalizácie nábrežia sa opiera o výstavbu novej reprezentačnej štvrte. Tá urbanisticky prepojí priestory okolo novostavby Slovenského národného divadla, nové biznis centrá na Prievozskej ulici až po nábrežie s historickou budovou Harmincovej admirality. V blízkosti tohto pulzujúceho prostredia vyrastie nový komplex obytných budov. Stáť bude na území dnešnej Jarabinkovej ulice a v blízkosti Plynárenskej ulice a má ambíciu dotvoriť dynamicky pôsobiace okolie.

Dominantou tohto projektu bude 16-poschodová veža, ktorá sa má týčiť nad ostatnými budovami súboru. Moderné bývanie ponúka 323 bytov v rozličných dispozičných riešeniach. Od jednoizbových s obytnou plochou 41 m2 až po veľkometrážne mezonety s rozlohou až 262 m2. Byty na štvrtom podlaží majú priestranné terasy. Vďaka kultivovanej architektúre, terasám so zeleňou a množstvu exteriérovej zelene medzi blokmi výstavby vznikne bývanie v príjemnom prostredí. Doplní ho aj moderná komunikačná technológia, ktorá umožní obyvateľom cez jedno pripojenie telefonovať, surfovať po internete aj sledovať televíziu.

Kvalitu bývania bude dopĺňať aj parkovanie a množstvo služieb. Na dvoch podzemných podlažiach sa plánuje až 515 parkovacích miest. Komplex bude mať kontrolovaný vstup do garáží, 24-hodinovú vrátnicu a videovrátnika. Širokú ponuku služieb budú tvoriť obchody, kaviarne, reštaurácie. Zelené átrium s jazierkom, lavičkami a detským ihriskom poskytne obyvateľom priestor na relax.

Názov: Polyfunkčný obytný komplex Jarabiny
Miesto: Jarabinkova ulica, Bratislava
Investor: JARABINY, a. s.
Architektonické riešenie: Ing. arch. Ivo Flimmel, Ing. arch. Pavol Brna
Predpokladaná výška investície: 1,6 mld. Sk
Začiatok realizácie: 2008
Ukončenie realizácie: 2010

(mj)
Zdroj a vizualizácie: JARABINY, a. s.