Partneri sekcie:
  • PRESBETON

Apartmány Biele Vody

Apartmány Biele Vody

Na okraji Slovenského raja vzniká zaujímavý projekt apartmánového domu. Spoločnosť Geosan Development SK sa rozhodla vytvoriť nevšedné, no pre niektoré európske krajiny pomerne bežné možnosti dovolenkovať vo vlastnom apartmáne so servisom a službami porovnateľnými so zariadeniami prechodného pobytu. Apartmány však môžu byť i dobrou investíciou, ktorá sa môže ich vlastníkom zhodnotiť, a to prenajímaním ďalším osobám. Zaujímavosťou projektu v obci Biele Vody je aj to, že v období, keď každý investor radšej stavia novostavby, je tento projekt rekonštrukciou a nadstavbou pôvodne trojpodlažnej budovy z 50. rokov minulého storočia.

V turisticky i lyžiarsky zaujímavom prostredí v blízkosti vodnej nádrže Palcmanská Maša onedlho vznikne 24 plne zariadených víkendových a relaxačných apartmánov. Z nich bude 18 trojizbových a šesť troj- a štvorizbových mezonetov určených pre náročnejšiu klientelu. Komfort tohto rekreačného projektu sa zvyšuje najmä doplňujúcimi službami a priestormi na relax. Súčasťou apartmánov bude fitnesscentrum, sauny, vírivky a spoločenská miestnosť.

Medzi služby, ktoré má užívateľ k dispozícii a ktoré zatiaľ nie sú na slovenskom trhu s víkendovým bývaním samozrejmosťou, patrí napr. upratovanie apartmánu, vykurovanie, odpratávanie snehu či výmena posteľnej bielizne, ale aj lyžiareň a žehliareň. Vstup do objektu bude kontrolovať centrálna recepcia v centre objektu, kde sa zároveň budú obsluhovať i priestory a prevádzky služieb v suterénnych priestoroch (foyer, spoločenský priestor, wellness – sauna, jacuzzi, fitness).

V troch nadzemných podlažiach je 18 dvojizbových apartmánov. Dve podlažia nad nimi sú nadstavbou a nachádza sa v nich šesť apartmánových mezonetových bytov. Ako sme v úvode naznačili, apartmány môžu byť nielen miestom na relax, ale aj finančnou investíciou so zaujímavou výnosovou mierou a rýchlou návratnosťou. Podľa odhadov developera by sa cena za mezonet v zimnej sezóne mohla dostať na úroveň minimálne 3 500 Sk, v lete sa očakáva výška prenájmu 2 800 Sk, pričom ani prenájmy mimo hlavných sezón nemusia byť vďaka službám a prislúchajúcim priestorom zanedbateľné. V prípade záujmu má vlastník apartmánu k dispozícii aj služby správcovskej spoločnosti, ktorá sa môže starať o prenájom apartmánu.

Skĺbením prvkov chalupárskeho spôsobu trávenia víkendov a dovoleniek, ktoré má na Slovensku silné korene, a služieb charakteristických skôr pre služby cestovného ruchu tak vzniká v turisticky atraktívnom prostredí nová forma prechodného bývania, ktorá môže byť zároveň zaujímavou investíciou.

Rekonštrukcia a nadstavba objektu sa začne v apríli 2007 a ukončí sa v novembri 2007. Celkové náklady na zakúpenie, renováciu a nadstavbu objektu by mali dosiahnuť 60 mil. Sk, z toho priame stavebné náklady tvoria približne 25 mil. Sk.

Názov stavby: Apartmánový dom Biele Vody
Miesto stavby: Biele Vody 268, Mlynky
Developer: Geosan Development SK, a. s.
Investor: Geosan Kappa, s. r. o.
Autor projektu: Ing. arch. Aleš Fibinger, ateliér architektúry a dizajnu
Zastavaná plocha: 342,5 m2
Celková úžitková plocha apartmánov: 1 542 m2
Plocha spoloč. priestorov: 260,9 m2 (vestibul, wellness, spoločenská miestnosť s herňou, čitáreň)
Počet apartmánov: 24, z toho šesť mezonetov
Začiatok výstavby: apríl 2007
Ukončenie výstavby: november 2007
Investičné náklady: 60 mil. Sk

(mj)
Zdroj a vizualizácie: Geosan Development SK, a. s.

Komentáre