zipp bratislava oslavuje 50 rokov
Galéria(2)

ZIPP BRATISLAVA oslavuje 50 rokov

Stavebná spoločnosť ZIPP BRATISLAVA spol. s r.o. oslávi 1. júla 50. výročie.  Bývalí i súčasní zamestnanci si túto udalosť pripomenuli 15. mája 2013 na slávnostnom galavečere.
Na podujatí boli ocenené viaceré osobnosti.
Na obrázku zľava: Ing. Juraj Hirner, generálny riaditeľ ZIPP, členovia predstavenstva koncernu STRABAG  - Dr. Thomas Birtel, Dipl.-Ing. Siegfried Wanker a bývalý generálny riaditeľ ZIPP Ing. František Hirner.

zipp bratislava oslavuje 50 rokov 6854 big image
Spoločnosť ZIPP BRATISLAVA spol. s r.o. je založená na základoch bývalého štátneho podniku Závody inžinierskej a priemyslovej prefabrikácie, ktorý vznikol 1. 7. 1963 a pôsobí na trhu so zameraním na výstavbu priemyselných stavieb, rezidenčných stavieb, stavieb zameraných na zlepšenie životného prostredia, energetických a inžinierskych stavieb.

K najvýznamnejším projektom posledných rokov, ktoré nesú rukopis spoločnosti, patrí rekonštrukcia a dostavba terminálu Letiska M. R. Štefánika v Bratislave, dostavba 3. a 4. bloku Atómovej elektrárne v Mochovciach, Univerzitná knižnica UKF v Nitre, vinársky komplex Elesko a mnohé ďalšie.

„Aj keď sa náš obor v súčasnej dobe zápasí s mnohými problémami, ktoré priniesla hospodárska kríza a s tým súvisiaci útlm investícií do novej výstavby, som si istý, že vďaka našej tradícii, technickému i odbornému zázemiu a skúsenostiam zostaneme aj v ďalších rokoch významným hráčom na slovenskom stavebnom trhu. Dnešnú oslavu vnímam predovšetkým ako poďakovanie ľuďom, ktorí s touto firmou spojili svoju profesnú dráhu a vďaka nim má dnes naša spoločnosť za sebou celý rad úspešných projektov,“ povedal na slávnostnom večere riaditeľ Ing. Juraj Hirner.

Na vznik a históriu si zaspomínali i bývalí riaditelia a blahoželať k výročiu prišli mnohé významné osobnosti z oboru.  
Pri tejto príležitosti bola vydaná publikácia 50 rokov ZIPP, ktorá zachytáva vznik spoločnosti, históriu pred aj po roku 1989 a súčasnosť od vstupu do koncernu STRABAG v roku 2004.

Vyvrcholením podujatia bolo odovzdávanie ocenení osobnostiam, ktoré sa zaslúžili o mimoriadny rozvoj podniku, predstaviteľom verejného života a bývalým, ako aj súčasným zamestnancom.

Projektová a realizačná činnosť spoločnosti bola predsedom SKSI doc. Dr. Dipl. Ing. Vladimírom Benkom, PhD., ocenená pamätnou medailou SKSI. Prof. Ing. Alojz Kopáčik, PhD., zo Stavebnej fakulty STU udelil spoločnosti jedno z najvýznamnejších ocenení STU – plaketu za dlhoročnú spoluprácu.

Slávnostný večer, ktorý sa konal v priestoroch hotela Double Tree by Hilton v Bratislave pre vyše 300 hostí, spestrili svojím vystúpením Metropolitný orchester Bratislava, sólisti SND Eva Hornyáková, Otokar Klein či tanečná skupina Credance. Večer moderovala Veronika Paulovičová.

www.zipp.sk

–>–>