Vonkajšie tienenie – prirodzená ochrana interiéru pred teplom

image 91402 25 v1

Práve s prichádzajúcim letom sa majitelia domov začínajú zamýšľať nad tým, ako teplu zamedziť vstup do interiéru. Moderným a zdravým spôsobom je inštalácia vonkajšieho tienenia. VELUX má riešenie pre miestnosti pod šikmou strechou – vo svojom sortimente má okrem priehľadnej vonkajšej markízy aj úplne zatemňujúcu vonkajšiu roletu.

Vonkajšia roleta v podstrešných priestoroch účinne slúži počas celého roka. Existuje päť základných dôvodov pre jej kúpu:

  • úplne zatemní miestnosť – je vyrobená z lakovaného hliníka a pri zatiahnutí úplne zatemní miestnosť. Tým poskytuje lepšie podmienky pre nočný, aj popoludňajší spánok.
  • chráni súkromie – postará sa aj o lepší pocit bezpečnosti a o ochranu súkromia. Interiér zatemňuje nielen z vnútornej strany, ale aj z exteriéru – tak chráni súkromie pred vonkajším svetom.
  • zabraňuje vstupu tepla do interiéru – vonkajšia roleta je pridanou vrstvou, ktorá udržiava v interiéri tepelný komfort. Veľmi aktuálnym pozitívom je zníženie vnútornej teploty až o 7°C. Aby bol efekt citeľný, je potrebné rolety stiahnuť už ráno pri odchode do práce.
  • znižuje tepelné straty – roleta udržiava teplotný komfort pod strechou aj v zime. Pri zatiahnutí zabraňuje tepelným únikom a znižuje ich až o 17 %.
  • redukcia hluku z dažďa a krupobitia – vrstva navyše, neprepojená priamo s oknom, z vonkajšej strany čiastočne izoluje hluk z dažďa a krupobitia – o 3 dB.

Diaľkovo ovládaná vonkajšia roleta je komfortným a praktickým doplnkom podstrešných priestorov.

Diaľkovo ovládaná vonkajšia roleta je komfortným a praktickým doplnkom podstrešných priestorov.

Momentálne prebieha akcia spoločnosti VELUX pre koncových zákazníkov: stačí, ak si do 30. júna 2017 zakúpia diaľkovo ovládanú vonkajšiu roletu typu SML a SSL, pričom akciu si môžu uplatniť najneskôr do 15. júla 2017. Všetky informácie a kompletné pravidlá o predajnej akcii na diaľkovo ovládanú vonkajšiu roletu možno nájsť na podstránke www.velux.sk/akcia

KategórieUdalostiZnačky