Stavebná bezpečnosť a hygiena sú pri plánovaní kúpeľní rozhodujúce

image 86463 25 v1

Na čo kladú architekti dôraz pri navrhovaní sprchovacieho miesta? Akú rolu hrá dizajn a aké vlastnosti nesmú chýbať ideálnej sprche?

Špičkový výrobca kúpeľňového vybavenia Kaldewei na základe reprezentatívnej štúdie zistil, že bezpečnosť je pre architektov pri plánovaní spŕch v úrovni podlahy na najvyššej priečke. Deväť z desiatich opýtaných architektov ohodnotilo stavebnú bezpečnosť ako „veľmi dôležitú“.

Okrem toho pre nich pri výbere vhodného riešenia v kúpeľniach rozhoduje jednoduchá údržba. Štúdia ďalej ukazuje, že podľa hodnotenia architektov tieto požiadavky najlepšie spĺňa extra plochá sprchovacia vanička. Z ich pohľadu hovorí pre extra ploché sprchovacie vaničky zo smaltovanej ocele predovšetkým hygiena a jednoduchá údržba materiálu a rovnako tak aj spoľahlivá nepriepustnosť.

Opýtaní tiež kladú veľký dôraz na materiály, ktoré zostávajú i v dlhodobom horizonte opticky krásne. To všetko sú kritéria, ktoré sú práve pre osoby, rozhodujúce o výstavbe hotelov a bytov, obzvlášť dôležitá. Estetické argumenty ako dizajn a rozmanitosť farieb a rozmerov spŕch sú naproti tomu pri výbere menej dôležité.

Stavebná bezpečnosť a hygiena sú pri plánovaní kúpeľní - 7_Kaldewei_Scona

O štúdii

Oddelenie prieskumu trhu spoločnosti Heinze GmbH Celle z poverenia Kaldewei oslovilo 213 architektonických kancelárii z Nemecka. Štúdia prebiehala od 16. decembra 2015 do 18. januára 2016.

www.kaldewei.cz
https://www.kaldewei.cz/inspirace/material/prednosti-materialu/

KategórieUdalosti