image 64487 25 v1

Tradičný materiál pre nadčasovú fasádu

Veľkoformátové fasádne dosky Equitone umožňujú architektom docieliť zaujímavé fasádne kompozície v súlade s modernými trendmi. Tento fasádny obklad sa pritom vyrába z vláknocementu, ktorý je tradičným materiálom s viac než storočnou tradíciou výroby.

Veľkoformátové vláknocementové fasádne dosky Equitone svojím vzhľadom zdatne sekundujú architektom pri návrhu moderných konceptov. Vďaka tradícii materiálu, však nie je problém s jeho uplatnením ani v historických centrách miest.

Kvalita výroby pre vysokú odolnosť
Dosky Equitone sa vyrábajú v závodoch v Nemecku a Belgicku. Materiál vďačí za svoju kvalitu prvotriednym vstupným surovinám a technológii výroby, kedy sa jednotlivé vrstvy materiálu lisujú pod tlakom 12 000 ton. Výsledkom je veľmi pevný materiál, ktorý sa vyznačuje vysokou odolnosťou proti vplyvu poveternostných podmienok, agresívnym vplyvom prostredia i proti požiaru. Výrobca deklaruje  veľmi dlhú životnosť dosiek. Britský výskumný ústav (BRE) potvrdil, že životnosť vláknocementovej odvetranej fasády je viac než 50 rokov.

Napriek vysokej pevnosti ide o materiál, ktorý je pomerne ľahký. Zaťaženie obkladu na podkladovú konštrukciu je iba 15 kg/m2. Čo ho zvýhodňuje pred inými materiálmi porovnateľnými v tomto segmente.

Bezproblémová údržba
Vysoká odolnosť materiálu minimalizuje nároky na údržbu fasády. Pre budovy na frekventovaných uliciach, kde hrozí znečistenie budovy vandalmi, výrobca ponúka riešenie v podobe fasádneho obkladu Equitone Pictura a Natura PRO. Povrch dosák je opatrený nielen povrchovou úpravou odolnou proti UV žiareniu, ale aj so špeciálnou prefabrikovanou antigraffiti úpravou, ktorá minimalizuje povrchovú pórovitosť materiálu. V prípade znečistenia možno poškodené miesto jednoducho očistiť roztokom na alkoholovej báze alebo špeciálnym antigraffiti prípravkom.

Viac informácií nájdete na www.equitone.sk