image 68096 25 v1
Galéria(6)

Stretnutie vo vile Tugendhat

V stredu 10. septembra 2014 spoločnosť Internorm sprostredkovala pre pozvaných slovenských a českých architektov návštevu významnej a pre odbornú verejnosť príťažlivej brnianskej vily Tugendhat. Koncept tohto ojedinelého diela vypracoval nemecký projektant Ludwig Mies van der Rohe v roku 1928. Význam tohto objektu aj pre súčasnú architektúru predstavuje fakt, že vila Tugendhat určila nové miery moderného bývania a patrí k základným dielam svetovej modernej architektúry funkcionalizmu.

DSC3270
DSC3097
DSC3115
DSC3144
DSC3145

V záhrade vily sa v roku 1992 stretli Václav Klaus a Vladimír Mečiar, kde sa dohodli na rozdelení Česko-Slovenska. Spoločnosť Internorm práve túto skutočnosť využila na to, aby symbolickým spôsobom spojila na pôde tohto významného objektu českých a slovenských architektov. Príjemné popoludnie pri dobrom jedle a víne pozvaní hostia využili aj na prehliadku Vily Tugendhat, ktorá v roku 2012 prešla rozsiahlou renováciou.

Architekti mali možnosť oboznámiť sa aj s revolučnými inováciami od spoločnosti Internorm. K predstaveným I-tec novinkám patrí novodobý systém kovania s neviditeľným uzamykaním a maximálnou bezpečnosťou, systém vetrania so spätným ziskom energie kompletne zabudovaný do okna, ako aj energeticky sebestačný systém tienenia pre zdvojené okno. Architektonická verejnosť ocenila aj informácie o patentovanej technológii I-tec zasklenia, kde je lepením zabezpečená celoobvodová fixácia rámu okna a tabule skla.

www.internorm-okna.sk