Spoločnosť TriGranit Development Corporation sa stáva akcionárom spoločnosti Torgoviy Kvartal

Spoločnosť TriGranit Development Corporation, jedna z najvýznamnejších spoločností na trhu pre výstavbu a správu nehnuteľností vo východnej Európe, podpísala zmluvu o kúpe 50% podielu v spoločnosti Torgoviy Kvartal Group. Zmluva o predaji akcií bola podpísaná Sándorom Demjánom, zakladateľom spoločnosti TriGranit a Mikhailom Kirsanovom, predsedom predstavenstva spoločnosti Torgoviy Kvartal JSC.

Partnerstvo umožní obom spoločnostiam v priebehu nasledujúcich rokov maximálne využiť narastajúci potenciál ruského trhu a realizáciu nových projektov v celkovom objeme viac ako jednej miliardy euro. Táto transakcia prinesie spoločnosti TriGranit možnosť podieľať sa na solídnych projektoch, spolupracovať s tímom viac ako 360  vysokokvalitných odborníkov a získať nových zákazníkov a obchodných partnerov.

Obe spoločnosti sa navzájom výborne dopĺňajú, čo len potvrdzuje dobre premyslenú obchodnú logiku uskutočnenej transakcie. Kombinácia podporená silným finančným zázemím spoločností umožní partnerom zaradiť sa medzi piatich najvýznamnejších developerov na ruskom trhu s nehnuteľnosťami.

„Už dlhšie sme na ruskom trhu hľadali prominentného partnera v spolupráci s ktorým by sme mohli uskutočniť naše strategické plány v tejto krajine. Sme si absolútne istí, že Rusko ide cestou prosperity. Táto transakcia poskytne TriGranit-u platformu pre rozvoj a posilnenie rastu na vysoko perspektívnom ruskom trhu a je zároveň bránou k novým možnostiam“, povedal Sándor Demján, prezident spoločnosti TriGranit.

„Naše bohaté skúsenosti s developmentom a manažmentom na trhu s nehnuteľnosťami podporené silným finančným zázemím a medzinárodnou reputáciou spoločnosti TriGranit, ako spoľahlivého obchodného partnera, sú silnými konkurencieschopnými faktormi na ruskom trhu“ povedal Mikhail Kirsanov, predseda predstavenstva spoločnosti Torgoviy Kvartal Group.

Zdroj: TriGranit Development Corporation