Inoutic posilňuje svoje aktivity v regióne strednej Európy

image 86401 25 v2

V októbri oznámilo regionálne vedenie skupiny Deceuninck zmeny svojej organizačnej štruktúry v Európe, ktorej súčasťou je konsolidácia skladových kapacít v regióne. Na prelome rokov 2016 a 2017 tak dôjde k presunu logistickej a skladovej prevádzky českej pobočky popredného výrobcu a distribútora PVC okenných profilov Inoutic / Deceuninck spol. s.r.o. z Brna do poľskej Poznane. Na nadchádzajúce zmeny, výzvy a očakávania sme sa pýtali Ing. Radka Slabáka, generálneho riaditeľa spoločnosti pre región strednej Európy.

Prečo ste sa rozhodli presunúť sklad a logistické operácie z Brna do poľskej Poznane?
Ide o dlhodobo plánované strategické rozhodnutie vedenia spoločnosti Inoutic / Deceuninck a súvisí s ním aj nová organizačná štruktúra spoločnosti v regióne strednej Európy. Cieľom je konsolidácia skladových kapacít, zvýšenie efektivity v oblasti logistiky a tiež dlhodobé posilnenie značky Inoutic. Naša nová funkčná organizačná štruktúra reflektuje trhovú situáciu a umožní nám sústrediť sa na vývoj jednotlivých trhov podľa ich potenciálu. Z Brna v súčasnosti riadime komerčné aktivity v desiatich krajinách strednej a východnej Európy.

Nové distribučné centrum Inoutic v poľskej Poznani

Znamená tento krok presun pozornosti na iné strategické trhy a postupné stiahnutie spoločnosti z českého trhu?
Práve naopak! Český a slovenský trh sú, samozrejme, aj naďalej našou prioritou. V priebehu minulých dvadsiatich rokov sme do oboch trhov výrazne investovali a usilovali sme sa o posilnenie našej pozície, a to sa vyplatilo – momentálne je Inoutic jedným z top 3 dodávateľov PVC profilov pre českých aj slovenských výrobcov okien.

Novinka – profil Eforte Fusion

Čo je teda hlavným cieľom tejto zmeny a aké benefity prinesie vašim zákazníkom?
Cieľom je snaha o ďalšie zlepšenie služieb, ktoré poskytujeme našim zákazníkom v Českej a Slovenskej republike. To, že nám na kvalite služieb skutočne záleží, dokladá aj fakt, že sme sa dobrovoľne zaviazali k plateniu penále vo výške 50 eur za každé pochybenie v dodávkach našim zákazníkom. Naviac, sme vôbec prvou firmou v našom odbore, ktorá verejne deklarovala takýto záväzok.

Profily EcoPowerCore s recyklovaným jadrom

Akým spôsobom budete v budúcnosti obsluhovať slovenských zákazníkov?
Slovenský obchodný tím bude aj naďalej podporovať zákazníkov v celom regióne. Všetci kolegovia z nášho zákazníckeho servisu, obchodného a technického tímu i marketingového oddelenia, na ktoré sú naši zákazníci z Česka a Slovenska zvyknutí, zostávajú na svojich miestach. Jednoducho povedané, výroba bude naďalej v rukách nemeckých inžinierov, pobočka v Poľsku bude zabezpečovať logistiku pre strednú Európu.

Dizajnové profily Inoutic Eforte s obojstranným sivým dekorom na sivom základnom profile

Ako bude fungovať nový sklad s ohľadom na dodávky okenných profilov zákazníkom?
Nový sklad v poľskej Poznani, ktorý bol otvorený v apríli 2016, bude dodávať všetok sortiment, teda nielen okenné a dverové profily Inoutic, ale tiež terasové, fasádne a plotové systémy všetkým našim zákazníkom v regióne. Konkrétne bude zásobovať ČR a SR, samozrejme Poľsko, ale aj Maďarsko, Rumunsko, Bulharsko a pobaltské štáty.
Nové logistické centrum v Poľsku totiž poskytuje väčšiu skladovú kapacitu a zefektívni tak zásobovanie zákazníkov. Spĺňa tiež vysoké požiadavky na kvalitu, bezpečnosť práce zamestnancov a ochranu výrobkov pred poškodením.

Presklené terasové dvere s profilmi Inoutic Eforte, drevostavba Lucern, realizácia okien a dverí JIS
A kam smeruje vaša firemná stratégia?
Naša stratégia je postavená na 4 pilieroch: Inoutic by mal byť synonymom vysokej kvality výrobkov, presnosti dodávok, a predovšetkým špičkovej starostlivosti o zákazníka.  Sme aktívni a investujeme do nových digitálnych technológií. Chceme využiť príležitosti e-biznisu aj v tak tradičnom odvetví, akým je výroba okien. Usilujeme sa o vybudovanie silnej pozície našej značky na trhu naprieč cieľovými skupinami. A v neposlednom rade máme pripravené veľmi zaujímavé produktové inovácie.
V tomto roku sme predstavili hneď niekoľko noviniek: Eforte Fusion (okno kombinujúce výhody všetkých materiálov – PVC, hliníka i dreva) alebo profily s jadrom EcoPowerCore.

Terasa a schody z kompozitného materiálu Twinson Terrace+

www.inoutic.sk

ZDROJ: PR článok spoločnosti Inoutic, spol. s r.o.

KategórieNázory a rozhovory